Порошенко скликає Данилюка, Гонтареву і Гройсмана через ситуацію з МВФ

20 березня 2017, 11:54

События на ТК Украина

Президент пообіцяв взяти участь в "виправленні результатів безвідповідальної поведінки політиканів"

Президент України Петро Порошенко сьогодні проведе переговори з прем'єром-міністром Володимиром Гройсманом, головою НБУ Валерією Гонтаревою і головою Міністерства фінансів Олександром Данилюком у зв'язку з ситуацією навколо виділення Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україні чергового траншу.

Реклама

"Сьогодні у нас відбудуться інтенсивні переговори міністра фінансів, голови НБУ, прем'єр-міністра, і я братиму в цьому участь, щоб виправити ті результати, які виникли через безвідповідальну поведінку українських політиканів", – сказав він в ході п'ятого засідання Ради регіонального розвитку в понеділок у Києві.

"Ще раз підкреслюю: причиною відстрочки стали наслідки блокади. Я підкреслюю, що ми разом повинні об'єднатися для того, щоб найближчим часом отримати транш", – сказав Порошенко.

Нагадаємо, вчора питання України, призначене до розгляду на 20 березня, зникло з порядку денного засідання ради директорів МВФ. Тепер порядок денний розписана до 24 березня, і України в ньому немає.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк пояснив це технічними причинами. "Перенесення термінів викликане виключно потребою в уточненні розрахунків економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, захопленням українських підприємств на непідконтрольних територіях, а також в зв'язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях", – сказав Данилюк. За його словами, консультації з МВФ завершаться в короткі терміни.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу
Реклама

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що перенесення викликане зміною економічної ситуації в країні через блокаду на Донбасі і стало новим викликом для влади. Сьогодні Національний банк України (НБУ) збирає позачергове засідання комітету з монетарної політики, щоб оновити прогнози з урахуванням ефекту торгової блокади. Рішення МВФ в НБУ коментують стримано: "Україна знаходиться в програмі співпраці з МВФ. ...Останній хід подій потребує додаткового вивчення їх потенційного впливу на економіку і його врахування в макроекономічних прогнозах програми співпраці з Фондом".

Як повідомлялося, минулого тижня Україна узгодила остаточну версію меморандуму про співпрацю з МВФ. В результаті уряд розраховує отримати черговий кредитний транш в один мільярд доларів. Раніше Данилюк пояснював, щоуряд опублікує текст оновленого меморандуму про співпрацю після того, як текст оприлюднить сам Фонд. Гройсман, в свою чергу, запевняв, що сюрпризів в документі не буде.


Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми розширеного фінансування (EFF). Всього програмою передбачено отримання Україною близько 17 млрд доларів, з яких вже виділено 7,7 млрд доларів. Так, у вересні 2016 року після однорічної затримки МВФ схвалив надання Україні третього траншу в розмірі одного мільярда доларів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти