Подорожчання газу для населення: чому це вимушений крок

19 жовтня 2018 19:07

Дмитро Дубенський

МВФ прив'язав отримання нового траншу до газовій формули, яка передбачає поступове підвищення тарифів

Якби вартість газу не підвищувалася і далі, це зробило б неможливим отримання чергового траншу макрофінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ), і це в підсумку мало б дуже негативний вплив для всієї української економіки.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін.

"Це – домінуючий фактор. По-друге, за останній рік кардинально виросли ціни на нафту на світових ринках. Відповідно, зросла ціна на природний газ. Кабмін героїчними зусиллями намагався перенести питання підвищення ціни на газ, але все-таки не зміг. І третій момент: якщо говорити про формульні домовленості (яким чином формується вартість газу), безумовно, тут чисто математично необхідно її підвищувати, тому що ціна газу у продавців в Європі, де ми його купуємо, об'єктивно зросла", – сказав він.

Водночас, за словами Саприкіна, МВФ наполягав на підвищенні вартості газу, відповідно до тієї формули, яка була узгоджена і затверджена раніше, і Україні просто нікуди  було діватися, а уряду не вистачило часу знайти інші механізми, щоб зберегти ціну на блакитне паливо на нинішньому рівні або піти на мінімальне підвищення за рахунок низки компенсаційних інструментів.

У свою чергу в коментарі сайту "Сьогодні" експерт Олександр Мусієнко підтвердив, що МВФ не наполягав би на підвищенні тарифів на газ, якщо б Україна запропонувала йому інші механізми, за рахунок чого Кабмін знайшов би кошти для обслуговування зовнішнього боргу і розрахунку за своїми фінансовими зобов'язаннями.

"Одним з таких варіантів, думаю, був вчорашній проект внесення змін до Податкового кодексу щодо підвищення акцизу на тютюн і алкогольну продукцію. Але цей законопроект провалився, саме через присутність лобістів цієї сфери в парламенті. І, як мені здається, після того , як в Раді провалили підвищення акцизу, за рахунок чого можна було б все-таки наповнити бюджет, було ухвалене рішення про підвищення цін на газ", – зазначив він.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України на екстреному засіданні 19 жовтня ухвалила рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада – в рамках виконання взятих на себе Україною зобов'язань перед МВФ.

Реклама

Глава уряду Володимир Гройсман раніше в черговий раз підкреслив, що не можна уникнути підняття цін на газ для населення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти