Пікові виплати України за зовнішнім боргом: названа загроза

26 серпня 2019 6:06

Про загрозу попередили в Раді з фінансової стабільності

За обмежених можливостях України залучати кошти на міжнародних ринках капіталу, виникне загроза фінансуванню дефіциту бюджету в повному обсязі і рефінансування держборгу.

Реклама

Про це йдеться у звіті Національного банку України (НБУ) про діяльність Ради з фінансової стабільності.

У документі наголошується, що Україна 2019-2021 років проходить період пікових виплат за зовнішнім боргом.

Реклама

"Уряд впроваджує кроки, покликані підвищити фіскальну стійкість. Зокрема, вжито заходів щодо фіскальної консолідації, зокрема введені нові фіскальні правила в Бюджетний кодекс України", – сказано у звіті.

В тренді
Скасування "карантинних" субсидій і газовий шантаж Росії – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Згідно з цими правилами, дефіцит держбюджету не може перевищувати 3% валового внутрішнього продукту, а державний і гарантований державою борг – 60% ВВП. Водночас обсяг надання державних гарантій обмежений обсягом в 3% планових доходів загального фонду держбюджету.

Читайте також статтю "Сьогодні"Пік виплат за держборгом близько: що буде з гривнею

У звіті також сказано, що подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є важливою з огляду на можливість отримання пільгового фінансування від міжнародних партнерів, включно з Євросоюзом та Світовим банком, і збільшення доступу до міжнародного ринку капіталу.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що наприкінці 2018 року МВФ затвердив для України програму stand-by. У грудні того ж року Україна отримала перший транш у розмірі 1,4 млрд доларів. Останнього разу місія фонду працювала в Києві з 21 по 29 травня 2019 року і обіцяла повернутися, коли запрацюють новий парламент і Кабмін.

Реклама

За даними Мінфіну, 2019 року Україна має виплатити за держборгом (обслуговування і погашення самого боргу) 482,46 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти