Падіння промисловості сповільнюється після пом'якшення карантину

23 червня 2020 18:45

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Промисловий спад не завершився, однак зупинився

Після пом'якшення карантину падіння промислового виробництва в травні 2020 року сповільнилося. Показник скоротився порівняно з аналогічним місяцем минулого року на 12,2%, тоді як у квітні падіння досягало 16,2%, у березні -7,7%, у лютому – 1,5%, у січні – 5,1%. Такі дані навели у Державній службі статистики України (Держстат).

Реклама

Нагадаємо, в лютому Держстат змінив базисний рік для розрахунку індексу промислової продукції з 2010 на 2016 рік, що привело до корекції даних про промислове виробництво за підсумками 2019 року.

Враховуючи корекцію на ефект календарних днів падіння промвиробництва в травні становить 11,7%,порівняно з 16,7% у квітні, 8,6% у березні і 4,1% у лютому.

Щодо квітня 2020 року в травні зафіксовано зростання промислового виробництва на 4,9%, з корекцією на кількість робочих днів зростання дорівнює 2,8%.

У переробній промисловості в травні 2020 року до аналогічного місяця 2019 року падіння без урахування корекції сягло 15,6%, у добувній промисловості та розробці кар'єрів – 8,9%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – 1,9%.

Реклама

У цілому за січень-травень 2020 року промвиробництво в Україні скоротилося порівняно з аналогічним періодом минулого року на 8,7%.

У тому числі в добувній промисловості та розробці кар'єрів – на 6,6%, переробній промисловості – на 10%, у постачанні електроенергії, газу та кондиціонованого повітря – на 6,9%.

В тренді
Укрпошта готується підвищити тарифи: як і на що злетять ціни
"Укрпошта" підвищить тарифи. Колаж "Сьогодні"

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що падіння української економіки в 2020 році може досягти 4-8%, причиною чого є карантин і наслідки пандемії коронавірусу.

Як вважають у Кабміні, економічна рецесія не закінчиться одночасно з припиненням поширення коронавірусу, і зниження ВВП може тривати протягом року. За прогнозами МВФ, очікується падіння світової економіки на 3%. Своєю чергою Україна традиційно є більш вразливою до економічних шоків: ВВП може впасти на 4-8% порівняно з 2019 роком.

Раніше МВФ погіршив прогноз ВВП України на 2020 рік. До цього МВФ очікував, що українська економіка в 2020 році зросте на 3%, тепер же фонд прогнозує стрімке зниження ВВП – на 7,7%. А ЄБРР припустив V-подібний сценарій для української економіки. Цей сценарій передбачає швидке відновлення економіки в 2021-му на 5% після спаду в 2020 році на 4,5%.

Реклама

Граничний запас міцності української економіки в умовах епідемії та карантину не перевищує шести місяців. Про те, скільки ще протягнуть українці без заощаджень, дивіться в сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти