Звіт для МВФ: НБУ погіршив економічні прогнози через блокаду на Донбасі

21 березня 2017, 13:42

За даними регулятора, ВВП України зростатиме повільніше, ніж розраховували

Національний банк України (НБУ) у зв'язку з торговою блокадою непідконтрольних територій Донбасу і поліпшенням кон'юнктури на зовнішніх ринках переглянув макропоказники на 2017 і 2018 рік. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП на 2017 рік з 2,8% до 1,9%. Водночас оцінку зростання ВВП України на 2018 рік покращено з 3% до 3,2%.

Також Нацбанк підтвердив прогноз інфляції на поточний рік в 9,1% і на наступний в 6%. "Ефекти від зростання цін на продовольчі товари на світових товарних ринках будуть компенсовані повільнішим зростанням адміністративно регульованих тарифів і зниженням тиску на ціни з боку сукупного попиту", – вважають в НБУ.

У зв'язку з блокадою оцінку дефіциту поточного рахунку платіжного балансу на 2017 рік погіршено з 3,5 млрд до 4,3 млрд доларів, а на наступний – з 3,4 млрд до 4,3 млрд доларів.

Знизився прогноз обсягу міжнародних резервів України наприкінці 2017 року з 21,3 млрд до 20,8 млрд доларів, а наприкінці 2018 року – з 27,1 млрд до 25,9 млрд доларів.

"Вплив блокади на обмінний курс гривні буде обмеженим. Погіршення ситуації з платіжним балансом насамперед позначатиметься на обсягах чистої покупки валюти на ринку для поповнення резервів", – підкреслює НБУ.

Для пом'якшення впливу торговельної блокади на валютний ринок Нацбанк планує скоротити обсяг купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку, залишаючи більше валюти на ринку і сприяючи звуженню коливань курсу гривні.

Нацбанк інформує, що вже 20 березня надав оновлені оцінки для ознайомлення Міжнародному валютному фонду (МВФ).

Як раніше повідомляли експерти, через торгову блокаду на Донбасі ризики для гривні збільшуються, проте поки що курс долара не зростатиме за рахунок сезонних факторів.

Нагадаємо, питання України, призначене до розгляду на 20 березня, зникло з порядку денного засідання ради директорів МВФ. Тепер порядок денний розписаний до 24 березня, і України в ньому немає. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що перенесення викликане зміною економічної ситуації в країні через блокаду на Донбасі і стало новим викликом для влади.

Для відновлення роботи Національний банк України (НБУ) і Мінфін повинні були оновити прогнози з урахуванням ефекту торгової блокади.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти