"Запізнилися на 10 років": Розенко розповів про ситуацію з накопичувальними пенсіями в Україні

16 листопада 2018, 09:06

Пенсійна реформа спрацювала в сусідній Польщі, нагадує чиновник

В Україні вже створені всі умови длязапровадження другого – накопичувального – рівня пенсійної системи. Про це заявив віце-прем'єр Павло Розенко в в ефірі "5 каналу".

Реклама

Розенко вважає, що Україна "на 10 років спізнилася" з введенням другого рівня пенсійної реформи. Віце-прем'єр нагадав, що ця реформа спрацювала в Польщі, і рівень забезпеченості поляків на пенсії вже мінімум в три-чотири рази вище, ніж українців.

"Запровадження другого рівня пенсійної системи – це виключно питання політичної волі. Всі умови для впровадження другого рівня в Україні, я переконаний, є і створені. Так, треба точково внести певні зміни щодо захисту в першу чергу, накопичень громадян недержавних пенсійних фондів і в другому рівні страхування. Але в цілому пенсійна система готова до впровадження другого рівня. І найголовніше, що другий рівень дає кошти, які будуть інвестуватися в економіку України. Тому рішення знаходиться в руках Верховної Ради. ... На жаль, повинен констатувати, що Україна спізнилася з введенням другого рівня пенсійного страхування мінімум на 10 років. Це було не зроблено в 2005, 2006, 2008 роках, коли це потрібно було зробити – і ми залишилися на периферії цього процесу", - зазначив Розенко.

Віце-прем'єр також назвав невиправданими побоювання деяких експертів, які ставлять під сумнів вдалий старт другого рівня пенсійної системи.

"Ми вводили зміни до пенсійного законодавства майже одночасно з Польщею, але вони це зробили: сьогодні рівень пенсійного забезпечення поляків приблизно в три-чотири рази вище, ніж українців ... Більш того, українські великі підприємства сьогодні в тому числі торгують своїми акціями, і польські пенсійні фонди володіють акціями наших підприємств. тобто, наш бізнес вже готовий до того, щоб запрацював другий рівень, і він бере участь в польських пенсійних програмах, а у нас деякі розповідають, що Україна ще не готова до цього", - розповів Розенко.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Міністерство соціальної політики запропонувало
відстрочити впровадження другого накопичувального рівняпенсійноїсистеминарік-до 1 січня 2020роки замість2019 року.Питанняобговорювалосяназасіданніуряду,алеостаточнерішеннящене прийнято.

Яквідомо,ВерховнаРада 3жовтня2017прийнялапенсійнуреформу,яка,середіншого,передбачаєвведенняз 2019рокунакопичувальноїсистемизагальнообов'язковогопенсійногострахування.Післявпровадженняцієїсистемидлякожноїпрацевлаштованоїлюдинидо35роківобов'язковостворюєтьсянакопичувальнийрахунок,після35років-добровільно.Система,згіднопокиіншому,поки неприйнятому законопроекту,матимепрогресивнушкалувідрахувань-від2до7%.Щорічносумавідрахуваньбудезбільшуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Кошти,яківідраховуєплатник,будутьнадходитинаіндивідуальніпенсійнірахунки.Розпоряджатися коштамибудутьнедержавніпенсійніфондизметоюїхзбереженнятамінімізаціївпливуінфляції.

Цедругийрівеньсистемипенсійногозабезпечення.ЗаразвУкраїніфункціонуєпершийрівень-солідарнасистема.Такожзаконодавчозабезпечено роботутретьогорівня-приватнихпенсійнихфондів.

Прихильникамивведеннядругогорівняпенсійноїсистемисталиукраїнськічиновники,тодіяк
Міжнародний валютний фонд высказался проти впровадження накопичувальних пенсій в Україні. Векспертній групівідзначають,щоголовнийфактор,якийзаважаєвпровадженню-цевідсутністьдержавноївідповідальностіпередвкладниками.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць
Реклама

При цьому Пенсійний фонд України вже зазначав, що накопичувальних пенсій в Україні пока не буде, оскільки потрібно затвердити розміри внесків.


До слова,близько10 мільйонівпенсіонерівз11,7 млнотримаютьпідвищенупенсіюза груденьу зв'язкузпідвищеннямз 1 груднясоцстандартів:

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти