Остаточне скасування депутатської недоторканності, розпуск ЦВК, зниження ціни на газ, зліт гривні: підсумки тижня

У приміщеннях концерну "Укроборонпром" пройшли обшуки, Рада відстрочила штрафи для "євробляхерів"

Суспільство

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зняття недоторканності з народних депутатів. Вона буде скасована з 1 січня 2020 року.

Правоохоронці провели обшук у квартирі, де зареєстрована екс-глава Національного банку Валерія Гонтарева. За її словами, адвокат вже давно повідомив ГПУ і ДБР, що екс-глава НБУ проживає в Лондоні. Також обшуки пройшли в приміщеннях концерну "Укроборонпром" та підприємств-експортерів, що входять до його складу. Вони проводилися в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом зловживання службовим становищем посадових осіб правління Національного банку в 2016 році.

Реклама

Генпрокуратура, СБУ і ДБР провели обшук у керівника Державної екологічної інспекції Ігоря Яковлєва. Його звинувачують у заволодінні коштами в особливо великих розмірах. Йдеться про 15 млн грн, які були виділені на утилізацію небезпечних відходів.

Верховна Рада достроково звільнила всіх членів Центральної виборчої комісії. Проти голосував лише 41 депутат з фракції "Європейська солідарність" і "Голос".

740 міжнародних спостерігачів з 43 держав у даний час працюють у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні. Найбільше спостерігачів з Великобританії (53 людини), далі йдуть США (52), Боснія і Герцеговина (48). Від Російської Федерації 35 спостерігачів. Крім того, зараз в СММ ОБСЄ працюють 436 співробітників з України, які виконують обов'язки радників, фахівців і допоміжного персоналу.

Реклама

Президент Володимир Зеленський після своєї інавгурації з 20 травня вже зробив шість візитів за кордон і 20 робочих поїздок всередині України.

Передано 54 людини – відбулася чергова передача з окупованих територій Донбасу засуджених громадян України.

На 90 днів відстрочено введення штрафів за порушення правил ввезення авто на митну територію України. Верховна Рада прийняла відповідний законопроект. Його автори підкреслюють, що відстрочка для "євробляхерів" стала останньою.

Реклама

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроекти:

 • про діяльність органів суддівського управління. Жодна фракція, крім "Слуги народу", не голосувала за нього. Документ скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, вводить новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, розширює список посад, на які поширюється люстрація;
 • про зниження навантаження на Антикорупційний суд – він займатиметься тільки справами САП і НАБУ;
 • про конфіскацію незаконних активів чиновників і представників місцевого самоврядування. Він повертає до Кримінального кодексу статтю про незаконне збагачення, яка раніше була виключена як така, що не відповідає Конституції;
 • щодо викривачів корупції. Він визначає правовий статус викривачів корупції, їхні права та гарантії захисту.

До 4493,64 грн за 1000 куб. м без урахування ПДВ і витрат на транспортування "Нафтогаз України" знизив ціну на газ для населення у вересні. Вартість у порівнянні з серпнем зменшилася на 3,4%.

Проект державного бюджету на 2020 рік Верховна Рада розгляне на пленарному тижні 17-20 вересня, повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков.

2670 проваджень про злочини у сфері службової діяльності та корупції знаходиться зараз в Державному бюро розслідувань, після семи місяців з початку його роботи, повідомив директор ДБР Роман Труба. З них в 165 – повідомлено про підозру, 149 – направлено до суду, отримано шість обвинувальних вироків.

НБУ дозволив банкам обслуговувати клієнтів не тільки на підставі паспорта громадянина України (в формі ID-карти або книжки), але і на підставі закордонного паспорта.

50,4% українців вважають, що людина, у якої у власності є земля, повинна мати право її продати. Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова. При цьому серед тих, хто володіє землею, за можливість її продавати виступає 55,6%, а серед тих, у кого немає землі – 45,6%.

Прийнятий у другому читанні і в цілому законопроект про імпічмент президента, незважаючи на заперечення деяких депутатів.

Монета 25 копійок буде виводитися з обігу поступово, а монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом з 1 жовтня 2019 року. Але їх можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти на монети інших номіналів і банкноти протягом трьох років.

8500 грн – за пологи, 19500 грн – за лікування інсульту, 15800 грн – за лікування інфаркту – стільки планує платити Національна служба здоров'я медустановам за програмою медичних гарантій в 2020 році.

100 тисяч грн грошової допомоги від держави отримає кожен з 35 звільнених з РФ політв'язнів. Держава також пообіцяла купити квартири Олегу Сенцову, Олександру Кольченку, Володимиру Балуху та Артуру Панову, які раніше проживали в Криму.

371,5 млн грн виділила у 2019 році держава на премії військовим з нагоди Дня Незалежності, торік було виділено 9,7 млн ​​грн.

Економіка

Зміцнив на 12 копійок до 24,71 грн за долар національну валюту Національний банк на 16 вересня порівняно з попереднім банківським днем, 13 вересня. На цьому тижні гривня тричі оновлювала трирічний мінімум за офіційним курсом до долара, включаючи курс на 16 вересня.

Піднялася на три щаблі – зі 138 на 135 Україна в глобальному рейтингу економічної свободи Fraser Institute. Найуспішніша з країн колишнього СРСР – Естонія, вона займає 13 місце.

Склали 482,9 млрд грн надходження до зведеного бюджету, що контролюються Державною податковою службою, в січні-серпні, що на 17,9% більше показника за аналогічний період 2018 року. При цьому надходження до державного бюджету зросли на 16,6% – до 309,5 млрд грн, а до місцевих бюджетів – на 20,5%, до 173,4 млрд грн.

Зросли на 1,8% чисті міжнародні резерви Національного банку за серпень – до 12,026 млрд доларів. З початку року чисті міжнародні резерви зросли на 24,7%. В цілому міжнародні резерви на 1 вересня склали 21,84 млрд доларів, що на 0,8% вище показника місяцем раніше.

Верховна Рада прийняла в цілому закони:

 • про вдосконалення функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг ( "спліт"). Він передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг, і поділ його функцій між Національним банком і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку з 1 липня 2020 року;
 • про режим загального транзиту товарів через митну територію України і введення національної електронної транзитної системи, що дозволить застосовувати європейські транзитні правила і використовувати єдину митну декларацію. Це сприятиме прискоренню і здешевленню процесу переміщення товарів.

Склала 178,32 долара за 1 тисячу кубометрів середня ціна імпортного природного газу в Україні в серпні, що на 5,7% менше, ніж у липні.

Третій рік поспіль морські порти України демонструють збільшення вантажообігу. У 2017 році вантажообіг збільшився на 0,6%, в 2018 – на 2%, а за 6 місяців 2019, порівняно з аналогічним періодом 2018, зростання склало 13%. У поточному році найкращі показники демонструють порти Чорноморськ (121,1%), Миколаїв (119,5%), Одеса (112,3%), Рені (110,6%), Усть-Дунайськ (218,3%), Херсон (131,2%) і Південний (120,3%).

Розпочато концесійні конкурси з передачі майна портів "Ольвія" і Херсонського морського торгового порту. Заявки на участь приймаються протягом 60 днів.

Верховна Рада прийняла за основу законопроекти:

 • про об'єднання звітності по єдиному соціальному внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО);
 • про впровадження в Україні статусу авторизованих економічних операторів. Наявність такого статусу означає особливу довіру з боку митниці та спрощує проведення митних процедур;
 • про внесення змін до Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу про зменшення тиску на бізнес;
 • про вдосконалення правового захисту географічних зазначень;
 • про захист прав споживачів фінансових послуг.

6 млрд грн податків українські фізособи-підприємці заборгували державі, повідомила платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot. Щорічно сума податкового боргу ФОП зростає на 700 млн грн: у 2017 році загальна їх заборгованість становила 3,6 млрд грн, в 2018 – 4,1 млрд грн.

Митна служба почала IT-аудит своїх основних систем з метою визначення вузьких місць і підготовки плану цифрової трансформації митниці до грудня поточного року. Фінансує роботу проект Євросоюзу EU4PFM.

Знизилися на 0,3% споживчі ціни в серпні після падіння в липні на 0,6%. Про це повідомила Державна служба статистики. У річному вимірі інфляція за підсумками серпня знизилася до 9% з 9,1% за підсумками липня. З початку року споживчі ціни в Україні зросли на 2,7%,

Було зібрано 668 автомобілів у серпні на українських заводах, що на 42% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Про це повідомила асоціація "Укравтопром". Практично весь результат був забезпечений великовузловим складанням автомобілів марки Skoda на заводі "Єврокар", де зібрали 553 машини, на третину більше, ніж у серпні 2018. Випуск комерційних автомобілів збільшився з 1 шт до 34. У серпні комерційні автомобілі виробляли Черкаський автобус і ЗАЗ, виготовивши 26 шт і 8 шт відповідно.

Вироблено 4230 автотранспортних засобів в Україні за вісім місяців поточного року, що на 7% менше в річному вимірі, повідомив "Укравтопром". Всього було вироблено 3619 легкових автомобілів (-7,5%), 80 комерційних авто (-30%) і 531 автобус (+ 3%).

Національний банк скасував щомісячний ліміт у 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих в результаті зменшення статутних капіталів юридичних осіб і виходу з господарських товариств іноземних інвесторів.

Виплати 1,9 млн вкладникам зробив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за час свого існування, з 2012 року – виплачено 89,7 млрд грн. За цей час фонду передали в управління 95 неплатоспроможних банків, також завершено ліквідацію 23 банків.

Місія МВФ прибула в Україну. Метою переговорів, що почалися, є отримання рекомендації раді директорів для відкриття нової програми співпраці. Місія планує працювати до 24 вересня.

Більше 19 млрд кубометрів газу Україна вже закачала в свої підземні сховища для проходження опалювального сезону – стільки газу в сховищах не було з 2011 року. Про це повідомив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

16,5 млрд грн отримав Мінфін на аукціонах з розміщення ОВДП. Після майже 2-місячної перерви розміщені ОВДП, номіновані в доларах США, з терміном обігу 1,5 і 2 роки. Ставки прибутковості по всіх облігаціях істотно знижені.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект про збільшення штрафів за перевантажені фури до 500, 1000 або 2000 неоподатковуваних мінімумів.

Світ

Адміністрація президента США розблокувала 250 млн доларів, які планується направити на військову допомогу Україні. Крайній термін їх передачі – 30 вересня.

Президент США Дональд Трамп відправив Джона Болтона у відставку з поста радника з нацбезпеки. Він пояснив своє рішення тим, що його помічник робив великі помилки і не знаходив спільної мови з важливими представниками вашингтонської адміністрації.

Близько 1300 людей зникли безвісти на Багамських островах після урагану "Доріан". За офіційними даними, жертвами урагану значаться близько 50 осіб. На островах зруйновані або пошкоджені близько 13 тисяч будівель, великі території опинилися під водою.

Євросоюз ще на півроку продовжив санкції проти Росії. До 15 березня 2020 року продовжено санкції проти 170 осіб і 44 компаній через порушення Росією суверенітету України.

Федеральне агентство по мережах Німеччини вимагає від "Газпрому" виконати вердикт Європейського суду загальної юрисдикції в Люксембурзі, який визнав неправомірним рішення про використання російською компанією в повному обсязі потужностей газопроводу OPAL.

Досягла 1,1 млрд доларів ринкова капіталізація компанії Apple після презентації нових смартфонів та інших гаджетів. До закриття торгів 11 вересня курс акцій зріс на 3,18% в порівнянні з попередніми торгами.

Причиною смерті 1 435 осіб у Франції стала рекордна спека в червні і липні цього року. Половина з померлих були у віці старше 75 років. Завдяки превентивним заходам показник смертності був у 10 разів нижче, ніж за той же період у 2003 році, коли спека також вразила Європу.

Інтриги на виборах директора-розпорядника МВФ не буде – кандидатура Крісталіни Георгієвої виявилася єдиною. Завершити процес обрання планується не пізніше 4 жовтня. Тривалий час існує неформальна система, згідно з якою керівником Світового банку завжди стає американський кандидат, а директором МВФ – кандидат, підтриманий ЄС.

Майже 40% світового обсягу прямих іноземних інвестицій – вартістю 15 трлн доларів припадає на так званий "фантомний" капітал, покликаний мінімізувати зобов'язання компаній по податках, а не фінансувати виробничу діяльність, йдеться в дослідженні МВФ і Копенгагенського університету.

У день свого 55-річчя засновник і глава китайської компанії Alibaba Джек Ма офіційно пішов у відставку з поста голови ради директорів. Раніше він говорив, що хоче повернутися в сферу освіти і займатися благодійними проектами.

Зросло на 4% число міжнародних туристських приїздів у світі за перше півріччя 2019 року, повідомила Всесвітня туристична організація ООН. Кількість міжнародних приїздів з січня по червень у світі склала 671 млн. На 8% зріс турпотік до країн Близького Сходу, на 6% – до країн Азії та Тихоокеанського регіону. У європейські країни прибуло туристів на 4% більше, ніж за аналогічний період у 2018 році.

Ціни на золото зростатимуть і досягнуть нового максимуму в найближчі рік-два, вважають аналітики банку Citi. Цим максимумом може стати 2000 доларів за унцію. Попереднього піку в 1921 долар золото досягло у вересні 2011.

Найдорожча в історії колекція віскі буде представлена ​​на торгах аукціону Sotheby's. Вона охоплює найбільш повний асортимент шотландського віскі, що подається з приватного льоху, і оцінюється в 4 млн фунтів стерлінгів (4,8 млн доларів). Всього на торги виставлять 394 лота: 467 пляшок і 9 бочок. Топ-лотом стане 60-річний Macallan 1926 року, який оцінюють в 350-450 тисяч фунтів.

Найпровальнішим фільмом у прокаті за всю історію Голлівуду став "Джон Картер" студії Disney. Він зібрав у прокаті 284 млн доларів, а студія витратила 263,7 млн ​​на виробництво картини і близько 100 млн на маркетингові послуги.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,58
25,53
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,59
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,54
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62489.17

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3369.94

Litecoin (LTC)

71.31

Ripple (XRP)

0.47

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти