Громадські будівлі утеплять: в Україні стартує нова програма енергоефективності

3 червня 2020, 13:45

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Після того, як в українців стали популярними "теплі кредити", в країні вирішили утеплити і громадські будівлі

В Україні розвиватимуть програми енергоефективності громадських будівель. Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міністерство розвитку громад і територій уклали угоду про співпрацю в сфері надання консультаційних послуг для підтримки підготовки проектів з енергоефективності громадських будівель в Україні, повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Реклама

Угоду підписали 2 червня 2020 року напередодні зустрічі донорів Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF). Фонд надасть 150 тис. євро, щоб підтримати імплементацію цієї угоди.

Проект з енергоефективності громадських будівель буде підкріплений кредитом в 300 млн євро від ЄІБ і грантовими внесками Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища (Фонд Е5Р) і ЄС на додаток до консультаційних послуг.

Проект вирішить основні гострі проблеми в секторі, зокрема – питання браку довгострокового капіталу для малих і середніх муніципалітетів України. А також – проблему нестачі підтримки з усього циклу проекту по енергоефективності, включаючи оцінку проекту, матеріально-технічне забезпечення, адміністрування договору, спостереження і контроль за будівництвом, введення в експлуатацію, тестування і приймання виконаних робіт.

Суттєвого позитивного економічного впливу можна досягти шляхом розширення інвестицій і зі значною технічною підтримкою.

Реклама

Проект підвищить енергоефективність 1000 будівель, переважно дитячих садків, лікарень і шкіл. Він допоможе попередити викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Результатами проекту скористаються 2,5 млн жителів України. Шляхом включення заходів по боротьбі з COVID-19 проект покращить середньострокову стійкість громадських будівель, в тому числі лікарень, до пандемії.

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому

"Грант буде сприяти тісній співпраці між ЄІБ та Україною щодо підвищення енергоефективності громадських будівель в країні. Це ключовий пріоритет ЄІБ як кліматично-орієнтованого банку ЄС. Проект покращить умови життя громадян України, зумовить істотну економію енергії з позитивним впливом на зміни клімату і скоротить витрати на опалення і залежність України від імпорту енергії ", – сказав глава Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

За словами першого заступника міністра розвитку громад і територій Василя Лозинського, Мінрегіон і Європейський інвестиційний банк підписали угоду, згідно з якою буде організована підготовка надання низькопроцентного кредиту в 300 млн євро з тривалим терміном погашення для впровадження широкомасштабної термомодернізації будівель громадського сектора.

"Зокрема, термомодернізації здійснювати шляхом встановлення сучасного обладнання з енергоефективності, лічильників та систем управління, модернізації систем опалення, вентиляції та освітлення", – додав він.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що попит на утеплення будинків за державної підтримки зростає. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження вивчило активність населення в травні для отримання теплих кредитів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти