Новий кредит МВФ: Шмигаль розповів, коли прийдуть і куди підуть гроші та чи закінчилася криза

10 червня 2020, 11:52

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Україна збалансувала свою кредитно-грошову політику, каже прем'єр

МВФ схвалив програму кредитування України stand-by на 5 млрд доларів . При цьому перший транш від Міжнародного валютного фонду становитиме 2,1 млрд доларів, що на 200 млн більше очікуваного раніше, повідомив президент Володимир Зеленський.

Реклама

А прем'єр Денис Шмигаль в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів подробиці угоди між Києвом і Фондом.

"2,1 млрд доларів – це перший транш, отримати ми його сподіваємося в найближчі день-два. Програма розрахована на 18 місяців, а сам кредит на п'ять років", – нагадав глава уряду.

На питання, чому МВФ збільшив суму першого траншу, Шмигаль відповів:

"Це така домовленість, яку президент України (Володимир Зеленський – ред .) досягнув під час остаточних переговорів з керівником МВФ, тобто Фонд з розумінням поставився до кризової ситуації в Україні. З розумінням поставився до більшої кількості коштів, які сьогодні потрібні для людей в Україні, а не просто покласти, щоб вони десь лежали в банках. Тому це – прямі кошти в бюджет на боротьбу з кризою COVID-19 і його наслідками".

Відповідаючи на запитання ведучої в студії, чи минув найважчий кризовий період, прем'єр зауважив:

"У нас позаду найскладніший період з точки зору першої хвилі коронавірусу. Це однозначно. Ми його витримали і підготували медицину та суспільство, що нам доведеться з цим жити, звичайно, ми зараз знаходимося на складному етапі економічної кризи, адже квітень і травень були провалені з точки зору ВВП, ми глибоко "просіли" і зараз перебуваємо на етапі відновлення, як швидко ми відновимося – чи буде це в другому кварталі, чи вийдемо на зростання в третьому кварталі цього року. Тому важкий період триває, непрості часи (можливо) ще попереду, але ми знаходимося в збалансованих умовах кредитно-грошової політики, ми шукаємо і впроваджуємо механізми підтримки малого та мікробізнесу, який створює велику кількість робочих місць і запускає економіку".

Прем'єр нагадав, що кількість безробітних в Україні з початку карантину зросла з 320 тисяч до 510-ти, але зараз цей процес сповільнився і у травні через центри зайнятості вдалося працевлаштувати 110 тисяч українців. При цьому продовжується наповнення бюджету.

"Упевнений, що ми цей період ми пройдемо впевнено, твердо, непросто (ніхто просто не обіцяв), але ми розуміємо, як рухатися", – наголосив Шмигаль.

Реклама

Глава уряду також розповів, що МВФ не буде висувати Україні будь-яких додаткових вимог щодо отримання другого траншу допомоги.

"Не прописано в умовах цієї програми жодних змін до пенсійного віку чи інші речі, що стосуються пенсії. Що відчують люди? Люди повинні відчути стабільність і впевненість у грошово-кредитній політиці, в фінансово-кредитній політиці, в стабільності держави, зокрема, держбюджету" , – підкреслив він.

"Всі умови вже прописані у нинішньому меморандумі. Вони досить прості для України, але важливі: це боротьба з корупцією, збалансована політика в економіці та в бюджетній сфері, параметри дефіциту держбюджету, параметри інфляції. Всі ці речі параметрально прописані", – зазначив Шмигаль.

Прем'єр також нагадав, що кошти, які отримує держбюджет – це кошти для людей, і будуть витрачені на фінансування фонду з боротьби з COVID-19, інших бюджетних і соціальних програм, виплати пенсій та забезпечення стабільності.

Нагадаємо, незважаючи на те, що МВФ схвалив нову кредитну програму для України, він погіршив прогноз ВВП країни на 2020 рік з "мінус" 7,7% до "мінус" 8,2%.

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти