Новий енергоринок в Україні: на що звертати увагу, вибираючи продавця світла

9 квітня 2019, 22:23

Ліцензії на продаж електроенергії вже отримали 400 компаній по всій Україні

100 днів роботи. З Нового року в Україні працює новий енергоринок. З'явилися сотні постачальників електроенергії. Конкуренція велика. Продавці вже борються за споживачів, зокрема, цінами. "Сегодня" поцікавилися, чи дійсно найдешевша пропозиція на ринку вигідна споживачеві? На що звертати увагу, вибираючи продавця світла, розкажуть наші кореспонденти.

Реклама

Власниця кафе Вікторія щомісяця віддає за електроенергію відчутну для її бізнесу суму – майже 8000 гривень.

"Обігрів, звичайно, особливо в зимовий період, це істотне навантаження. Істотні витрати, тому що зали – цокольне приміщення, холодно", – зізнається Вікторія Шиян.

Про те, що постачальника електроенергії можна змінити, жінка вже знає. Але як саме працює і що ще зміниться на оптовому ринку електричної енергії – не цікавилася.

Зараз компанії постачальники купують електроенергію у державного підприємства "Енергоринок" за фіксованою ціною. З 1 липня, відповідно до закону, вони повинні приймати енергію вже безпосередньо у генеруючих підприємств.

Ліцензії на продаж електроенергії на початок квітня отримали вже 400 компаній по всій Україні.

"Відбулася реальна демонополізація, з'явилися інші учасники, які отримують ліцензії на постачання електроенергії, на її продаж. Все це закладає основу для того, щоб споживачі України, населення в першу чергу, дійсно отримали можливість вибирати постачальника електроенергії – і це буде створювати цю конкуренцію" , – заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Це в принципі веде до того, що підвищується якість послуг – і звичайно ціна стає ринковою. Реально це працює на ринку Європи", – говорить експерт з енергетики Карел Хірман.

Реклама

Перш ніж укласти угоду з постачальником, варто дізнатися про його ділову репутацію.

"На цьому ринку, на жаль, не так багато компаній, які мають репутацію. Якщо до тебе приходить постачальник і каже: я тобі продам електроенергію дуже дешево – це перший червоний прапорець. Треба попросити – покажіть баланс, покажіть досвід, покажіть – з ким і як ви працюєте ", – пояснює керівник ТОВ Д.Тредінг Віталій Бутенко.

З розвитком нового ринку споживачі матимуть вибір за критеріями ціни і надійності електропостачальників.

Нагадаємо, в Україні з'являються перші компанії, які інвестують в енергозберігаючі проекти. Оновити потрібно житло, соціальні об'єкти і підприємства, щоб не витрачати енергію даремно.

Раніше генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що інвестиційний потенціал української енергетики – понад 80 млрд євро.

Також повідомлялося, що США виділять 85 мільйонів доларів на розвиток української енергетики. Агентство США з міжнародного розвитку планує реалізувати в нашій країні проект щодо енергонезалежності.

Реклама

Тим часом, Порошенко видав Кабміну доручення з атомної енергетики. Уряду потрібно виконати низку важливих завдань, вважає президент.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти