НБУ підготував Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів

25 грудня 2014, 03:02

Остаточний текст документа після його підписання всіма сторонами буде опублікований на сайті Національного банку України

У Національному банку України відбулася нарада, в ході якої були узгоджені основні положення проекту Меморандуму про врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Про це йдеться на сторінці НБУ у Facebook.

Реклама

У нараді взяли участь представники НБУ, банків з найбільшим обсягом іпотечних кредитів, наданих фізичним особам у іноземній валюті, банківських асоціацій, Громадської ради при Національному банку України та координатори руху валютних позичальників, а також постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше.

"Громадяни, які мають споживчі кредити в іноземній валюті, дійсно опинилися в скрутному становищі. Відповідальність за це частково лежить і на центральному банку, який вчасно не передбачив масштабів можливої проблеми, але і не заборонив кредитування в іноземній валюті, на банківських установах, які проводили занадто агресивну кредитну політику, а також на позичальниках, які свогочасу не оцінили валютні ризики", – визнав на зустрічі заступник голови Національного банку України Олександр Писарук.

Проект меморандуму, зокрема, передбачає "реструктуризацію споживчих кредитів в іноземній валюті, отриманих під заставу нерухомості, залишок основної частини яких не перевищує 2,5 млн грн за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на 01.01.2014". Також сторони переговорів запропонували процедуру "прощення суми різниці реструктуризованого кредиту (на яку нараховується фіксована відсоткова ставка 0,01% річних) між курсом іноземної валюти кредиту у день реструктуризації та офіційним курсом іноземної валюти, встановленим Національним банком України на 01.01.2014 пропорційно погашенню боржником заборгованості за кредитом".

Як повідомляється, остаточний текст документа після його підписання всіма сторонами буде опублікований на сайті Національного банку України.

В тренді
Шалені знижки і "незручні" купюри ПриватБанку – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Володимир Гройсман дав доручення профільним комітетам парламенту знайти можливості врегулювання проблем валютних позичальників після падіння курсу гривні.

Раніше під час зустрічі керівництва Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності за ініціативною групою ГО "Кредитний Майдан" була досягнута домовленість щодо створення робочої групи з підготовки узгодженого варіанту законопроекту стосовно реструктуризації кредитних зобов'язань в іноземній валюті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти