НБУ ліквідував банк "Надра"

5 червня 2015, 10:36

Акціонери та керівництво не запропонували своєчасних і достатніх заходів для збільшення капіталу банку, зазначили в регуляторі

Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ "КБ "Надра", 4 червня 2015 прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

У регуляторі нагадали, що в серпні 2014 року Національний банк України з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку ухвалила рішення про віднесення ПАТ "КБ "Надра" в категорію проблемних і встановив термін для прийняття банком заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

"Результати безвиїзного банківського нагляду показали, що проблеми виникли в результаті ризикової діяльності акціонерів і менеджменту банку на чолі з Гіленком в період до фінансової кризи 2008 – 2009 років. Рішення про виведення банку з процедури тимчасової адміністрації в 2011 році було прийнято передчасно. Банк продовжив діяльність недостатньо капіталізованим і став нездатним витримати кризу ліквідності в 2014 – 2015 роках. Акціонери та керівництво ВАТ "КБ "Надра" не запропонували своєчасних і достатніх заходів для збільшення капіталу банку до необхідного рівня, достатнього для забезпечення його платоспроможності", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в лютому 2015 НБУ відніс банк "Надра" до категорії неплатоспроможних.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

Регулятор уточнює, що 99% вкладників мають депозити менше 200 тис. грн, а тому виплату коштів гарантує в повному обсязі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Реклама

Як повідомлялося, НБУ в 2014 році визнав неплатоспроможними 33 банки, в які Фонд гарантування ввів тимчасові адміністрації. У тому числі 7 банків були визнані неплатоспроможними за відмивання грошей під прикриттям банківського бізнесу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти