Податкова знижка для українців: хто і як може її отримати

1 грудня 2018, 09:01

В ДФС нагадують, щоб отримати податкову знижку на минулорічні витрати, варто поспішити – 31 грудня закінчується термін прийому документів

Податкова знижка для українців. Журналісти "Сегодня" з'ясовували, як і хто може скористатися цією послугою.

Катерина з двома дітьми втекла з Донецька, коли місто обстрілювали. Зараз знімають трикімнатну квартиру під Києвом. За договором оренди, щомісячно сім'я платить шість тисяч гривень. Такі як Катерина – переселенці з тимчасово окупованих територій – мають право на податкову знижку. Приблизно 18% від витраченого. У разі Катерини – це майже 13 тисяч в рік. Щоб держава перевела кошти на банківську картку, треба подати документи в податкову
.

"Требабудеподатиофіційноукладенийдоговірорендижитла,ідокументирозрахунковітаплатіжні,що підтверджуютьсплату",-говоритьТетянаСидоренко,начальниквідділуадмініструванняподатківДержавноїфіскальноїслужбиУкраїни.

Реклама

Однак,не всіпереселенцізможутьотриматикомпенсацію.За данимианалітиківринкунерухомості,70%відсотківжитлаорендодавціздаютьнелегально.Томуідокументів,що підтверджуютьвитрати,немає.

Скористатисязнижкоюможутьне тількипереселенці,нагадуютьу фіскальнійслужбі.Студентам-контрактникамдержаваповертає18%коштівзакоженрікнавчання.Водіям-запереобладнаннямашинизбензинунагаз.Маютьправоначастковукомпенсаціюіті,хтоплативіпотекуабозастрахувавжиття.Бажаючіповернутичастинувитраченихкоштів,повинніприйтивподатковуінадатипідтвердженнявитрат.

В ДФСнагадують,щоботриматиподатковузнижкунаминулорічнівитрати,вартопоспішити.Останнійдень,колиприймаютьдокументи,31 грудня.Запідрахункамифіскалів,вжезвернулисяблизько120 тисячукраїнців.Їмповинніповернутипонад 230мільйонів гривень.

Раніше ми вже писали, що такеподатковазнижка,іякїї отримати.

Реклама

Нагадаємо,вподатковомукодексіпередбачено поверненняподаткузалікування.Однаквонозапрацюєлише тоді,коли в Україні запуститьсяобов'язковемедичне страхування. ПокиконкретноїпрограмиповпровадженнюмедстрахуваннявУкраїнінемає.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти