Податок на прибуток: що задумав Мінфін

26 червня 2020, 14:21

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Із цього податку в Україні недобір

Мінфін представив концепцію впровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств, план зі збору якого в травні 2020 року не був виконаний в повному обсязі. Про це повідомила пресслужба міністерства.

Реклама

"Наше завдання – створити максимально комфортні умови для розвитку підприємництва, при цьому забезпечивши баланс між економічними інтересами бізнесу і держави", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко під час зустрічі з представниками бізнес-спільноти.

Згідно з цим проєктом закону, пропонується встановити, що на період з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2035 року платники податку на прибуток підприємств, зареєстровані на території Закарпатської, Кіровоградської, Тернопільської, Чернівецької та Чернігівської областей, крім платників податків, включених до Реєстру великих платників податків, і платників податків, які утворені шляхом реорганізації (поділу, виділення) суб'єктів господарювання, зареєстрованих в інших областях, платять спеціальний податок на прибуток підприємств, ставка за яким дорівнює 18%.

Це дасть змогу звільнити платників спеціального податку на прибуток підприємств від сплати податку на прибуток підприємств.

Згідно з повідомленням, в парламент подано законопроєкти про введення податку на виведений капітал. Ця ініціатива має переваги як для бізнесу, так і для держави, але й несе ризики, головний серед яких – значні втрати бюджету в перші роки його впровадження.

За попередніми оцінками Мінфіну, впровадження цієї моделі з 2021 року може призвести до прямих втрат бюджету в короткостроковій перспективі на суму близько 53 млрд грн. Водночас важливою є умова дотримання фіскальної нейтральності зміни моделі оподаткування.

"Приймати модель податку на виведений капітал в чистому вигляді в умовах, в яких держава існує сьогодні, неможливо. Тому ми пропонуємо ввести спеціальний податок на прибуток підприємств для платників в межах окремих регіонів, в яких є незначні надходження цього податку (не перевищують 0,4 % від загальних надходжень цього податку по країні.УНІАН) ", – сказали в Мінфіні.

Зазначається, що, за експертною оцінкою, сума втрат податку на прибуток підприємств від введення такої моделі оподаткування може досягти близько 1 млрд грн у перший рік введення, але, з іншого боку, це допоможе створити стимули для нарощування інвестиційної активності в регіоні, спростити ведення бізнесу і податкове адміністрування, а також направити прибуток підприємств на розвиток і технологічне оновлення вітчизняного виробництва.

У Мінфіні кажуть, що ставитися питання ефективності роботи митниці, а також посилення заходів щодо запобігання корупції.

В тренді
Долар в Україні підскочив вище за психологічну позначку, євро – до максимуму з початку весни
Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що Верховна Рада вже втрете забракувала Програму діяльності уряду. І в проваленому документі був пункт, під який Кабмін вже готує законопроєкт. Він стосується всіх українців. Мова йде про обов'язкове декларування доходів.

Нагадаємо, нова програма співпраці України з Міжнародним валютним фондом передбачає продовження реформи податкової та митної служб, яка вже запущена в Україні і підтримується владою.

Новини "Сьогодні" вирішили розібратися в питанні податкових новацій, які чекають українців:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти