Податок на квартири: Скільки грошей Кабмін хоче брати з українців

16 вересня 2014, 17:28

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Якщо зміни до Податкового кодексу будуть схвалені, на будинки, квартири та комерційну нерухомість доведеться платити податок. Максимальна ставка – 2% мінімальної зарплати за кв.м.

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроект про зміни до Податкового кодексу України. Згідно з цим документом, українці, у власності яких є нерухомість, повинні будуть платити податок на свої будинки, квартири та нежитлові приміщення.

Реклама

Ставку податку визначать місцеві ради залежно від місця розташування і категорії нерухомості. Максимальна ставка податку – 2% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року, за кожен квадратний метр. Звітний період – один рік. Нагадаємо, зараз мінімальна зарплата становить 1218 гривень, відповідно 2% – це 24,36 грн.

Згідно з пояснювальною запискою, база оподаткування розширюється за рахунок комерційної (нежитлової) нерухомості: будівлі підприємств і склади, готелі, ресторани і бари, туристичні бази, торгові центри, магазини, СТО, столові, бази та склади підприємств торгівлі та громадського харчування, будівлі лазень тощо.

Податок доведеться платити за загальну площу нерухомості. База оподаткування для фізичних осіб розраховується контролюючим органом на підставі даних Держреєстру прав на нерухоме майно. Сума податку для фізосіб також розраховується контролюючим органом.

Податкові повідомлення про суму податку та реквізити для оплати направляються контролюючим органом за місцем реєстрації платника податків до 1 липня року, наступного за базовим податковим періодом (роком). Податок потрібно сплатити протягом 60 днів після отримання податкового повідомлення.

Реклама

Якщо будинок або квартира знаходиться у спільній частковій власності кількох осіб, кожна з них платить податок за належну їй частку.

Не доведеться платити податок на нерухомість, яка перебуває у державній власності, а також у власності територіальних громад; на будівлі дитячих будинків сімейного типу; дачні будиночки (не більш одного); нерухомість, що належить багатодітним та прийомним сім'ям, дітям-сиротам; гуртожитки; гаражі площею менше 30 кв. м (не більше одного на особу).

Місцеві ради можуть ввести додаткові пільги з податку на нерухомість фізичних осіб або релігійних організацій.

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти

За новострои податок доведеться платити починаючи з місяця, в якому людина отримала право власності на об'єкт.

Платники податків можуть звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання, щоб перевірити дані про об'єкти нерухомості, їх загальної площі, пільг зі сплати податку, ставки та суми податку. Якщо є розбіжності, і платник податку може підтвердити свої дані документами на право власності, контролюючий орган проводить перерахунок.

Реклама

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування. Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси місцевих рад.

У разі переходу права власності на нерухомість до іншого власника, колишній господар платить податок з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності. Новий власник сплачує податок з початку місяця, в якому він придбав нерухомість.

Юридичні особи розраховують базу оподаткування самостійно. Розрахунок проводиться за станом на 1 січня звітного року. До 20 лютого цього ж року декларація з розбивкою річної суми рівними частками поквартально подається контролюючому органу за місцем розташування об'єкта оподаткування.

Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти