"Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги до "Газпрому"

2 листопада 2019, 18:30

Виконавчий директор НАК розкрив суть претензій до російської компанії

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" направила до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти російського "Газпрому".

Реклама

Як повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в своєму Facebook, рішення арбітражу у цій справі очікується 2021 року.

"Настала наша черга подати "Заяву про захист і зустрічні позовні вимоги". Кількість сторінок тільки основного тексту нашої заяви перевищує 500. До неї додаються три звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються свідчення свідків і купа інших додатків", – написав він.

За словами Вітренка, активна робота над цими документами тривала протягом трьох місяців. У них йдеться про відповідь української компанії на звернення "Газпрому" з вимогою переглянути рішення попереднього арбітражу щодо транзитного контракту.

Реклама

"З формальної точки зору, "Газпром" вимагає внесення зміни до контракту, оскільки "Газпром" вважає, що транзитний контракт накладає на "Газпром" нерозумно надмірні зобов'язання. Йдеться про контрактне зобов'язання "Газпрому" подавати для транзиту не менш як 110 млрд куб. м на рік. Фінансовий ефект – близько шести мільярдів доларів" , – розповів він.

У свою чергу, "Нафтогаз" звернувся до арбітражуз вимогою про перегляд транзитного тарифу, який діє з 13 березня 2018 року до закінчення контракту (1 січня 2020 року) і вимагаючи компенсацію за невиконання "Газпромом" зобов'язань подавати для транзиту не менш як 110 млрд куб на рік починаючи з 2018 року (за минулі роки компенсацію вже присудили попереднім рішенням арбітражу).

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

"Як і щодо перегляду тарифу, так і щодо компенсації за недопоставки йдеться про наслідки дій самого "Газпрому". Тобто і тут ми фактично захищаємося і вимагаємо компенсувати збиток, завданий діями "Газпрому". Фінансовий ефект – понад 12 мільярдів доларів", – підкреслив Вітренко.

Він нагадав, що 6 вересня 2018 року Стокгольмський арбітраж прийняв рішення про консолідацію проваджень щодо "Газпрому" і за зверненням "Нафтогазу" в одне провадження.

"21 вересня був сформований арбітражний суд, який розглядає цю справу. 25 лютого був затверджений процесуальний графік. Відповідно до цього графіка, "Газпром" подав "Заяву про позовні вимоги" 14 липня 2019 року" , – розповів Вітренко.

Реклама

Він зазначив, що попередні справи (контракт на поставку газу і транзитного контракту) Стокгольмський арбітраж розглядав в 2014-2018 роках.

"Як компенсацію наших збитків за рішенням попереднього Стогкольмського арбітражу ми вже фактично отримали газ вартістю понад два мільярди доларів, який був поставлений "Газпромом" до України і кошти від реалізації якого були фактично сплачені до держбюджету у вигляді податків і дивідендів "Нафтогазу". "Газпром" ще залишається нам винен три мільярди доларів. Ми розраховуємо, що проведемо стягнення цього боргу 2020 року", – додав Вітренко.

Більше читайте на сайті "Сьогодні": "Путіну Україна важливіша за санкції": інтерв'ю з російським опозиціонером Володимиром Міловим".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти