"Нафтогаз" і майбутній оператор ГТС України публічно посперечалися через реформу "труби"

1 листопада 2018, 09:23

В "Магістральних газопроводах України" скаржаться на відсутність співробітництва

Наглядова рада ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) оприлюднила 29 жовтня заяву, в якій прокоментував процес андбандлінга.

У компанії зазначили, що на сьогоднішній день єдиним документом, підписаним між МДУ і "Нафтогазом України", є Меморандум про взаєморозуміння про відділення оператора газотранспортної системи. При цьому в компанії підкреслили, що члени наглядової ради МГУ не отримали ніяких пропозицій від "Нафтогазу" щодо конкретних умов співпраці, "які б відповідали законодавству України і могли б бути серйозно розглянуті наглядовою радою МГУ".

У відповідь "Нафтогаз України" запевнив, що сумлінно співпрацює з наглядовою радою ПАТ "Магістральні газопроводи України" і здивований недавньою заявою цієї компанії.

"Ми дуже здивовані і розчаровані заявою МГУ в пресі. Анбандлінг – це надзвичайно важливе зобов'язання України і пріоритетний для Нафтогазу проект. Ми робимо все можливе, щоб обидві компанії плідно співпрацювали. Для успішного проведення анбандлінгу МГУ і "Нафтогаз" повинні працювати в атмосфері взаємної довіри і зосередитися на виконанні зобов'язань і багатьох масштабних і складних завдань, які повинні бути завершені до кінця 2019 року", - заявила голова наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд.

В "Нафтогазі" нагадали, що "Магістральні газопроводи України" були створені в листопаді 2016 року
як майбутній оператор газотранспортної системи. АлеКабмін невизначивджерелфінансування,іпредставникиурядуінаглядовоїрадиМГУзвернулисядо"Нафтогазу"зпроханнямфінансуватикомпанію.

Реклама

"Нафтогазі"підкреслив,щовлипні2018рокунаглядові ради"Нафтогазу"іМГУузгодилимеморандумпро взаєморозуміння,якийвизначаєнапрями співпрацідвохкомпанійвпроцесіанбандлінга.Умеморандуміпередбачалося,зокрема,щочленинаглядовоїрадиМГУпрацюватимутьрадникамиз питаньанбандлінгунаглядовоїради"Нафтогазу".Згідно з меморандумом"Нафтогаз"запропонувавчленамнаглядовоїрадиМГУпроектитрудовихугод.

"Однак в процесі обговорення виявилося, що цей варіант неможливий, з огляду на певні регуляторні обмеження і потенційний конфлікт інтересів. Наглядові ради обох компаній працювали над подальшими кроками для розблокування процесу співпраці, коли компанія МГУ виступила зі своєю заявою", - заявили в прес-службі "Нафтогазу".

Що таке анбандлінг?

Наданиймомент"НафтогазУкраїни"ємонополістомз транзиту і зберіганняприродногогазувпідземнихсховищах,атакожз транспортуваннянафтитрубопровіднимтранспортомпотериторіїкраїни.Прицьомудлятого,щобвиконативзятінасебезобов'язанняпоТретьомуенергетичному пакетуЄвропейськогоЕнергоспівтовариства,вУкраїнізбираютьсяпровести анбандлінг -  відокремлення від "Нафтогазу" діяльності по транспортуванню природного газу.

В тренді
Незаконні виплати за субсидіями доведеться повернути

Дляцьоговлистопаді2016року вУкраїнібувформальностворенийнезалежнийоператорГТС-ПАТ"МагістральнігазопроводиУкраїни".До 2018 рокуКабмінзавершивпроцесреєстрації"МагістральнихгазопроводівУкраїни",атакожпризначивнаглядову радуновогонезалежногооператораГТС.АкціїМГУвжезареєстрованіКомісієюз цінних паперів.Такожбувзатвердженийпланкорпоративногоуправлінняцієїкомпаніїівирішено питанняїїфінансування.

СЕРГіЙ КОРСУНСЬКИЙ

Реклама

Разом з тим, Енергетичне співтовариство, Єврокомісія і Світовий банк висловилися проти тимчасової передачі ПАТ "Магістральні газопроводи України" в управління НАК "Нафтогаз України". Міжнародні інституції запропонували на перехідний період – до кінця 2019 року, поки діє контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і російським "Газпромом", – сформувати наглядові ради МГУ і "Укртрансгазу" в складі одних і тих же осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад. Як відомо, "Укртрансгаз" є оператором газотранспортної системи України і повністю належить "Нафтогазу".

Крімцього,на думкуміжнароднихорганізацій,врамкахпідготовкидоанбандлінгунеобхіднозабезпечитибільшусамостійністьдіяльностіз транспортуваннягазувскладі"Укртрансгазу".Крімтого,"Нафтогаз"за рішеннямсвоєїнаглядовоїрадизалучивPricewaterhouseCoopers(PWC)дляприскореннявідділенняоператораГТС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти