На митниці України гряде велика реформа

25 травня 2016 12:33

Ксенія Капустинська , Рузана Ємельянова

Кабмін введе "єдине вікно" і сподівається перемогти корупцію

Уряд України планує реформувати митну службу і запустити систему "єдиного вікна". Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Реклама

Міністр назвав першочергові кроки з реформування митниці:

  • розвиток міжнародного митного співробітництва: розширення договірної бази, збереження і розвиток кадрового потенціалу, обмін інформацією з іншими державами;
  • в частині митної вартості товарів спільно з нашими іноземними партнерами обговорюється питання створення в ДФС Центру цінової інформації;
  • в Мінфіні планується створення моніторингового центру, що дозволить мати оперативну інформацію про митні процедури і результати митного оформлення на місцях в онлайн-режимі;
  • модернізація IТ-системи;
  • розвиток автоматизованої системи управління ризиків;
  • реалізація пілотного проекту в ключових пунктах пропуску на кордоні з ЄС;
  • перегляд процесів взаємодії та повноважень контролюючих органів.

"Митниця не повинна бути органом, який ставить перепони для бізнесу. В рамках реформи митниці нашим завданням насамперед є протидія корупції, боротьба з контрабандою та порушенням митних правил, спрощення митних процедур, автоматизація роботи митних сервісів і відновлення довіри до митної служби", – зазначив Данилюк.

Він уточнив, що сьогодні будуть представлені три проекти: впровадження інституту уповноважених економічних операторів, впровадження концепції "єдиного вікна" і окремий акт, який обмежує перелік підстав для огляду товарів на митниці.

Єдине вікно. "Як правило, контролюючі органи не мають часових рамок для здійснення свого контролю і перевірок, чим створюють невизначеність для бізнесу і значно ускладнюють логістику", – повідомив Данилюк.

Реклама

За його словами, той факт, що митниця не може завершити митний контроль без дозволу інших контролюючих служб, призводить до затримки митного оформлення і черг в пункті пропуску на кордоні.

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова

"Система" єдине вікно "вважається передовим сучасним елементом спрощення та зменшення кількості митних процедур. Це єдина електронна база даних для автоматичного обміну інформацією про товари між різними контролюючими органами", – повідомив Данилюк.

За його словами, після отримання всіх необхідних документів контролюючий орган повинен буде протягом 4 годин прийняти рішення щодо здійснення відповідного контролю та внести його в ІТ-систему. Якщо за 4 години контролюючий орган не приймає рішення, ІТ-система автоматично формує позитивне рішення про проведення відповідного виду державного контролю, яке є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.

"Це мовчазна згода в дії. Крім того, огляд проводиться не пізніше, ніж через 24 години від запропонованого підприємством часу", – пояснив міністр.

"Введемо єдиний митний вікно. Це систематизує митні процедури і ніхто не буде зловживати і перевіряти по 50 раз один і той же транспорт", – прокоментував заяву Данилюка на своїй сторінці в Twitter прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти