МВФ попередив "Велику двадцятку" про глобальні ризики в економіці

3 грудня 2018, 12:57

Ларад звернулась до країн G20 і описала причини проблем

Ризики економічного спаду в усьому світі посилюються через напруженість в питаннях торгівлі. Про це директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард попередила лідерів країн "Ведикої двадцятки" (G20).

Реклама

"Під час зустрічей з лідерами G20 я підкреслювала, що глобальне зростання залишається сильним, проте воно є помірним і стає більш нерівномірним, – зазначила Лагард. – Збільшується тиск на ринки, що розвиваються, торгові тертя почали чинити негативний вплив, підвищуючи ризики економічного спаду. Таким чином, вибір правильної політики має принципово важливе значення для окремих економік, глобальної економіки і людей в усьому світі".

На думку Лагард, "існує нагальна необхідність знизити напруженість в торговельних відносинах, скасувати недавні підвищення мит і модернізувати засновану на правилах багатосторонню торговельну систему".

В якості ще однієї проблеми, що вимагає термінового вирішення, директор-розпорядник МВФ назвала "надмірний рівень глобального держборгу", який, за підрахунком організації, становить приблизно 182 трильйони доларів.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Лагард дала лідерам країн G20 рекомендації, спрямовані на вирішення проблем, що стоять перед світовою економікою. Пріоритетом вона назвала зміцнення торгівлі, що дозволить стимулювати зростання і призведе до створення робочих місць. Крім цього, Лагард наголосила на необхідності нормалізації монетарної політики, закликала "використати гнучкість обмінного курсу для ослаблення зовнішнього тиску", а також "виключити юридичні перешкоди для участі жінок в економіці".

Реклама

Нагадаємо, раніше МВФ не виключив значного удару по глобальній економіці. За словами голови Фонду, нинішні переваги світового зростання є недостатніми для того, щоб глобальна економіка продовжувала розвиватися. Головною проблемою, за її словами, є надмірна нерівність в сфері технологій, торгівлі, інтеграції, а також політичні загострення, що підсилює економічну і соціальну напругу, особливо в розвинених країнах.

При цьому після доповіді МВФ обвалилися біржі в усьому світі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти