Moody's: Росію чекає ще рік рецесії

10 листопада 2014, 12:44

Економіка регіону поки не відновиться, вважають аналітики

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service не очікує істотного відновлення зростання світової економіки в найближчі два роки в зв'язку з гальмуванням економіки Китаю, структурними проблемами в єврозоні, ослабленням в Бразилії і ПАР, пише Forbes.

Реклама

Як говориться в щоквартальному огляді Moody's під назвою Global Macro Outlook, для країн G20 в цілому агентство очікує зростання ВВП в 2015-2016 роках приблизно на 3% після підвищення на 2,8% в 2014 році.

У Росії Moody's прогнозує відсутність відновлення в 2015 році. Замість нього агентство очікує помірну рецесію, за якою піде стагнація економіки в 2016 році. Російсько-українські відносини і пов'язані з ними санкції "погіршили знижувальний тренд динаміки ВВП, що є результатом багаторічного недоінвестування галузей, не пов'язаних з енергетикою, а також зменшує ефективність і зростаючої витратності видобутку нафти і газу", – сказано в огляді.

Як повідомлялося, Центробанк (ЦБ) РФ в понеділок знизив прогноз зростання російської економіки на 2015 рік до нуля за базовим сценарієм. При цьому ЦБ вважає можливим падіння ВВП на 3,5-4% в разі зниження ціни на нафту в 2015 році до $ 60 за барель. Така оцінка міститься в оновленій версії проекту основних напрямів єдиної державної грошово-кредитної політики на 2015 рік і період 2016 і 2017 років, опублікованій ЦБ.

Реклама

В єврозоні Moody's очікує підвищення ВВП на 0,7% в поточному році, на 1% в 2015 і на 1,3% в 2016 році. Повільний прогрес в галузі економічних реформ, що зберігається високий рівень корпоративної заборгованості у відношенні до ВВП ряду країн, включаючи Францію та Іспанію, і невизначеність геополітичної картини на Україні будуть і далі чинити тиск на європейську економіку.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

Істотно вибивається з загальноєвропейської картини Великобританія, де агентство розраховує на зростання економіки на 2,5% в 2015-2016 роках, оскільки збережеться цілий ряд факторів, що сприяють впевненому підйому.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти