Світова економіка змінила тренд: експерт пояснив глобальний прогноз

18 червня 2019 10:40

За кілька років ситуація серйозно змінилася

Світова економіка змінила тренд зростання, який сповільнився до менш ніж 3% на рік. Про це сайту "Сьогодні" розповів економічний експерт-аналітик Олексій Кущ, коментуючи  червневу доповідь Світового банку (СБ) "Глобальні економічні перспективи"..

Реклама

Світовий банк тепер очікує, що світова економіка сповільниться до 2,6%, тоді як в січневій доповіді прогнозувалося 2,9% зростання світового ВВП. Кущ називає показник в 0,3% дуже серйозним.

"0,3% – це досить серйозне зниження зростання. Це означає, що світова економіка випала з тренду розвитку 3% +. Попередні кілька років вона зростала більше ніж на 3% на рік. На цей рік спочатку був прогноз 2,9% , тобто економіка вже випадала з цього тренду, але ще перебувала нібито на межі. А зараз прогноз зростання взагалі знижений до 2,6%. Тобто світова економіка вже остаточно випала з цього тренду 3% +. Це досить серйозний психологічний фактор. І це дуже багато в масштабах економіки. Це означає, що якоюсь точковою корекцією вже не обійдеться. Таке уповільнення світової економіки говорить про те, що сповільняться практично всі основні сегменти", – попередив Кущ.

Детальніше про те, що чекає світову й українську економіку, читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "Прогноз Світового банку: чому Україна до кінця року стане ще біднішою за Європу".

Також новини "Сьогодні" розповідали, коли українці відчують поліпшення економічної ситуації на власних гаманцях:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти