Мінгареллі розповів, як Україні отримати черговий транш від ЄС

16 березня 2017, 15:50

Представник ЄС пояснив, які кроки потрібно зробити Верховній Раді України

Україні необхідно тільки зареєструвати проект закону про зняття мораторію на вивезення необробленої деревини для залучення 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Реклама

"Ні, тільки зареєструвати проект закону в Раді", – відповів представник ЄС на питання про умови надання чергового траншу макрофінансової допомоги від ЄС.

Мінгареллі зазначив, що мораторій на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді був введений в порушення зобов'язань України в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) і угоди про Асоціацію з ЄС.

Крім цього, додав представник ЄС, іншою умовою надання Україні фінансування є врегулювання владою питання забезпечення соціальними виплатами внутрішньо переміщених осіб в Україні.

"Багато що в цьому напрямку було зроблено, але важливо, щоб всі внутрішньо переміщені особи отримали свої виплати, навіть ті, які ще не є зареєстрованим користувачем", – сказав Мінгареллі.

Реклама

За його словами, як тільки ці питання будуть вирішені, Україна протягом кількох тижнів отримає обіцяне фінансування.

Нагадаємо, Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді (лісу-"кругляка"). При цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) був введений з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Зараз у Верховній Раді зареєстрований проект закону, який замість чинного мораторію на вивезення необробленої деревини пропонує ввести тимчасову 15% мито на експорт такої деревини і держреєстрацію відповідних зовнішньоекономічних договорів.

Зазначимо, що мораторій на експорт лісу-кругляка, як і перспектива його скасування, є "каменем спотикання" і джерелом активних дискусій в Україні. Представники Євросоюзу неодноразово наголошували на необхідності скасування зазначеного мораторію і прив'язували до зняття цього обмеження для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги.

Скасування ще одного відомого мораторію – на продаж земель сільськогосподарського призначення, – є одним з істотних вимог Міжнародного валютного фонду, остаточну версію меморандуму з яким Україна недавно погодила.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

В результаті вже в березні 2017 року уряд України розраховує отримати від МВФ черговий кредитний транш в розмірі одного мільярда доларів США.

Як відомо, ЄС надає Україні макрофінансову допомогу строком на 2,5 року – термін дії допомоги закінчується 4 січня 2018 року.

На прохання України в кінці 2014 року про додаткової фінансової допомоги в результаті погіршення її макроекономічної ситуації, 8 січня 2015 року Єврокомісія запропонувала надати Україні пакет макрофінансової економічної допомоги на суму до 1,8 млрд євро з метою пом'якшення зовнішніх потреб країни в фінансуванні.

Пропозиція Комісії була прийнята 15 квітня 2015 року. 22 травня 2015 року Україна і ЄС в Ризі підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) і кредитну угоду (LFA) при третій програмі макроекономічної допомоги ЄС. Два ці документи були ратифіковані Верховною Радою України 18 червня 2015 року та вступили в чинності 3 липня 2015 року. Перший транш у рамках цієї нової програми (600 млн євро) був виплачений 22 липня 2015 року.

Після виділення Україні траншу в розмірі 600 млн євро, узгодженого 16 березня 2017 року, загальна сума позик від ЄС, що надійшли в Україну, складе 2,81 млрд євро з початку 2014 року.

Реклама

Ця сума включає в себе 1,61 млрд євро, виплачених в 2014-2015 роках в рамках двох попередніх операцій макрофінансової допомоги ЄС, і 1,2 млрд євро в рамках третьої, яка триває операції.

В Єврокомісії відзначили, що Україна зможе скористатися остаточною сумою в 600 млн євро в рамках третьої програми фіндопомоги за умови успішного здійснення заходів, зазначених у меморандумі про взаєморозуміння, який Україна узгодила з ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти