Міненерго закликали ЗМІ не маніпулювати та наголосили, що RAB-тариф має відповідати світовій практиці

8 жовтня 2020, 13:15

Инна Бабур Инна Бабур

У міністерстві виступають за впровадження RAB-тарифу відповідно до стратегічних цілей України за методологією, прийнятою в світі

У Міненерго заявили, що не ініціювали збільшення ставок прибутковості обленерго до 6% в стимулюючому тарифі. У той же час, в міністерстві виступають за впровадження стимулюючого тарифоутворення у відповідності зі стратегічними цілями України за методологією, прийнятою в світі, пише "Znaj.ua".

Реклама

У Міністерстві енергетики заявили, що інформація, яка з'явилася в одному зі ЗМІ про лист Ольги Буславец до прем'єр-міністра, де і. о. міністра енергетики нібито просить НКРЕКП підняти "ставки прибутковості" на "стару" базу активів для операторів систем розподілу електроенергії (обленерго) до 6%, не відповідає дійсності.

"У дійсному листі Ольги Буславець до прем’єр-міністра не вказуються цифри підняття ставок, зокрема і щодо 6%. Водночас такі цифри були раніше озвучені Нацрадою реформ і зокрема Міхеїлом Саакашавлі, які аргументували необхідність таких мір здешевленням, а не здорожчанням тарифів", - йдеться в повідомленні міністерства.

В Нацраді реформ зазначили, що реформа підключення до електромереж – це давня вимога українського бізнесу: "Ми хочемо прискорити цю процедуру для нових бізнесів у три рази! Це прискорить створення нових робочих місць, збільшить податкові надходження, стимулюватиме економічне зростання. Пропонується зниження вартості приєднань до електромереж шляхом посилення інфраструктури електромереж енергорозподільчими компаніями. А також шляхом перегляду параметрів повернення інвестицій на існуючі активи в стимулюючому тарифоутворенні для електромережевих компаній. Пропонується встановити дохідність на рівні 6%. Це дозволить компаніям посилювати підстанції і в результаті перевести частину оплати за приєднання зі споживача на оператора системи розподілу. Цю реформу Офіс простих рішень та результатів готував разом з підприємцями та урядом. Коли парламент проголосує за наші пропозиції, все буде набагато швидше і дешевше. Нацрада реформ підтримала одноголосно".

Своєю чергою Міненерго наполягає на впровадженні стимулюючого тарифоутворення відповідно до стратегічних цілей України та курсу, визначеного президентом та прем’єр-міністром, адже воно має значний вплив на позицію України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

"Спрощення приєднання електроустановок замовників до електричних мереж – це одна з ключових сфер взаємодії споживачів з електроенергетичною галуззю, яка безпосередньо впливає на позицію України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business", – зазначають у міністерстві.

В Міненерго повідомили, що ключова проблема, яка значно ускладнює та здорожує процес приєднання нових електроустановок, – зношеність мережевої інфраструктури. Через систематичне недофінансування галузі проєктний ресурс вагомої частини енергогосподарства операторів систем розподілу вже вичерпано. Зношеність основних фондів по різним ОСР складає 50% – 80%.

Рішенням проблеми в Міненерго вважають ефективну модернізацію електромереж і електрообладнання. Для цього необхідно залучити достатній фінансовий ресурс.

"Це можливо шляхом впровадження ефективної системи RAB-тарифів. НКРЕКП були затверджені параметри RAB-регулювання, окремо на стару та нову базу активів в обсязі 3% і 16.7% відповідно, які не дозволяють закумулювати достатній фінансовий ресурс для вирішення накопичених роками проблем в галузі. Водночас Міненерго запропонувало варіант RAB-регулювання, яке передбачає застосування показника середньозваженої вартості залученого капіталу (WACC) відповідно до загальноприйнятої світової практики стимулюючого тарифоутворення", - підкреслюють у відомстві.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти