Маркарова про бюджет-2020: Люди в Україні гідні жити краще

8 листопада 2019, 22:22

Всі важливі аспекти – освіта, медицина і соціальна сфера – повністю заплановані в цьому бюджеті

Міністр фінансів Оксана Маркарова в соціально-політичному шоу "Свобода слова Савіка Шустера", яке виходить в прямому ефірі телеканалу "Україна", розповіла про нововведення бюджету-2020, спрямовані на поліпшення життя українців і подолання бідності.

"Ми бачимо, що люди в Україні гідні жити краще. Ми бачимо, що пенсії, зарплати, незважаючи на те, що вони збільшуються, вони – недостатні. У той же час, якщо ми порівняємо Україну за кількістю багатих людей, за кількістю активів у їхніх руках, ми побачимо, що ми попереду дуже багатьох рейтингів", – зазначила вона.

Реклама

За словами міністра, так відбувається тому, що дуже багато років не проводилися реформи, дуже багато років економіка монополізувала і дуже багато років багатства України, яких в країні значно більше, ніж у багатьох сусідніх країнах, не переходили в руки людей.

"Як це зробити і що ми пропонуємо в цьому році в бюджеті, який ми вже передали парламенту до другого читання. Цей бюджет побудований на кращому прогнозі, на прогнозі зростання. Всі міжнародні експерти бачать і вірять у те, що економіка України буде зростати, інфляція буде менша, а реальні доходи людей будуть більші. На цьому прогнозі ми побудували наш бюджет і цей бюджет говорить про те, що ми вперше не будемо збільшувати податки для бізнесу. Це дуже важливо, тому що саме економічне зростання, розвиток бізнесу, розвиток підприємництва – обов'язкова умова подолання бідності", – заявила Маркарова.

Друге питання – витрати.

"Куди ми плануємо направити витрати в цьому бюджеті. Перший пріоритет – це безпека і оборона. 245 млрд – це безпрецедентно велика цифра – 5,4% від нашого ВВП піде на безпеку і оборону. Це не тільки оборона кордонів, не тільки оборона миру, а це також безпека на наших вулицях ", – заявила вона.

Наступні пріоритети, за словами міністра, були чітко позначені президентом і парламентом.

"Перше – це медицина . Цього року ми вперше істотно збільшуємо кошти в бюджеті на ліки, на лікування за кордоном. Цього року деякі категорії з ліків будуть на 100% заплановані – це 9,8 млрд тільки на різні категорії ліків. Ми від первинної медицини переходимо до наступної ланки – до лікарень, в яких вперше в 2020 році низку послуг можна буде дійсно отримати безкоштовно", – зазначила вона.

Реклама

Освіта.

"Ми виділяємо спеціальну програму підвищення зарплат молодим вчителямдля того, щоб вони йшли в школу, викладали. Друге – опорні школи. 3,5 млрд – тільки на опорні школи і ця сума може збільшуватися, оскільки є додаткові витрати, які закладені від легалізації грального бізнесу.

Соціальна сфера.

"В першу чергу це розвиток бізнесу, робочих місць для тих, хто може працювати. Для тих, хто потребує допомоги, ми об'єднуємо всі програми допомоги в одну. Це набагато ефективніше, це – європейський підхід. І, звичайно, – програма субсидій, яка повністю на цей опалювальний сезон забезпечить тих, кому це необхідно, субсидіями. Коштів абсолютно достатньо, критерії не змінюються. Ми розширили на цей опалювальний сезон субсидії для будинків сімейного типу", – зазначила Маркарова.

За словами міністра, всі важливі аспекти – освіта, медицина і соціальна сфера – повністю заплановані в цьому бюджеті і заплановано суттєве підвищення в порівнянні з 2019 роком.

Дороги.

"74 млрд у цьому бюджеті – закладено в цьому бюджеті на розвиток інфраструктури", – зазначила Маркарова.

"Ми запланували дуже амбітну мету. Цю мету поставив і президент, і прем'єр-міністр – про 40% зростання. Це 5-7% зростання щороку. Це можливо. Безумовно – це важка мета, але ми всі працюємо над тим, щоб ця мета була досягнута", – резюмувала вона.

Реклама

Нагадаємо, 22 жовтня Міністерство економіки представило оновлений макроекономічний прогноз на 2020 рік, який пізніше затвердив Кабінет міністрів. Прогноз передбачає зростання ВВП на рівні від 3,7% (консервативний сценарій) до 4,8% (оптимістичний сценарій) при інфляції в 5,5%. На цьому прогнозі засновані розрахунки в проекті бюджету-2020 до другого читання.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти