Льовочкін: Через безграмотну економічну політику влади кожен українець "заборгував" кредиторам понад 40 тисяч гривень

12 травня 2016, 20:31

За словами нардепа, в 2014 році ця цифра становила близько 12 тисяч гривень

Через непрофесійну економічну, фінансову та валютну політику нинішньої влади державний борг України перевалив за 1,7 млрд гривень. Якщо розділити цю суму на кількість населення, то на кожного українця припадає понад 40 тисяч гривень загальнодержавного зовнішнього боргу. Про це сказав народний депутат від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін.

Реклама

"Тільки в березні цього року сукупний державний борг України збільшився на 1,4%, або на 887 млн доларів США. Тепер він становить 65,2 млрд доларів. І він продовжує зростати астрономічними темпами і в абсолютних цифрах, і в процентах до ВВП, і на душу населення. Сьогодні на кожного українця припадає понад 40 тисяч гривень боргу, в той час як у 2014 році ця цифра становила близько 12 тисяч гривень", – сказав Сергій Льовочкін.

За словами народного депутата, поки видимі результати антикризової політики нової влади звелися лише до стрімкого накопичення держборгу, рекордної за останні 20 років інфляції, коли ціни зросли майже на 90%, більш ніж триразовому падінню курсу гривні до зростання тарифів на газ у 8 разів, на опалення – в 4,5 рази.

"За 2014-2015 роки Україна втратила 16% своєї економіки, 23% своєї промисловості, перед нашою країною стоять реальні загрози стрімкої де-індустріалізації і перетворення в аграрно-сировинну державу. На цьому тлі зростає безробіття, заборгованість по зарплаті і падають в реальному вираженні соціальні стандарти", – зазначив Сергій Льовочкін.

Він підкреслив, що в таких умовах Україні життєво необхідно перейти від тупикової моделі розвитку на основі зовнішнього управління і нарощування держборгу до моделі інвестиційно-привабливої та економічно сильної держави, яка постійно розвивається. І головною умовою цієї моделі є мир.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
Реклама

"Україні потрібні не нові кредити, а мир, нові інвестиції та нові робочі місця. Треба залучати не 1,7 млрд доларів прямих іноземних інвестицій на рік, як це було в 2014-2015 році, а хоча б 6-8 млрд доларів, як у докризові роки. Ці інвестиції повинні йти, насамперед, у промисловість, транспортну інфраструктуру і будівництво", – вважає політик.

Він також зазначив, що зростання внутрішніх та іноземних інвестицій має стати відправною точкою для відродження українського економічного потенціалу. "Лише на такій основі ми можемо створити заділ для постійного підвищення рівня життя та соціальних стандартів в країні", – підсумував Сергій Льовочкін.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти