Ліки подорожчали, адже імпортери заклали в ціни ризики від 50% подорожчання долара – експерт

24 квітня 2014, 08:30

Інна Оносова

В Україні потрібно підписати "соціальний договір" з фармацевтичними компаніями та імпортерами ліків, в якому обумовити ціни, вважає експерт

Імпортні лікидужеподорожчаливУкраїні,з приводу чогообуривсяпрем'єр-міністр назасіданніуряду, томущо імпортеризакладаютьвцінисвої очікуваннявід курсувалюти.Про це вкоментарі "Сегодня.ua"сказав директорЦентрусвітової економікиі міжнародних відносинНАНУкраїниОлегУстенко.

"Якщопорівнятикурсвалют,який зараз нарівні12грн.
/доларз попереднім курсом – 8 грн./долар, то девальвація відбулася на рівні 50 %. І якщо йдеться про імпортовані товари, то вони повинні відображати те курсове коливання, яке вже відбулося. Адже будь-який імпортер в ціну закладає вартість імпортованої власної продукції та курсове очікування", – зазначив Устенко.

"Коли відбувалася майже неконтрольована девальвація, яка в окремий момент дорівнювала майже 60 %, то більшість імпортерів порахували, що девальвація буде продовжуватися. І тому вони закладали досить високий рівень очікувань до курсу долара – від 12 до навіть 15 гривень за долар. Більшість імпортерів закладали більш високий курсовий рівень", – пояснює Устенко.

На його думку, зараз
прем'єр-міністрУкраїниАрсенійЯценюкмає підписатитакзванийсоціальний договірз представниками асоціаційфармацевтичних компаній,з імпортерамиліків,деобумовитиціни на ліки вУкраїні.Засловами Устенка,іншого виходузараз немає,адже держава немає праваприватнимкомпаніям "спускатизверхуціни,призначатиїх",тому що,по-перше,ціниконтролює ринок,по-друге,компаніямможепростостатиневигіднопісляцього працюватинафармацевтичномуринку.

Реклама

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти