Курси валют, податки, штрафи і вклади: що змінилося за тиждень

1 грудня 2018, 10:14

Як дешевше платити за посилки з новими правилами і чому зараз не варто скуповувати валюту

Вкраїнізакривсящеодинбанк,українцісталичастішеібільшекупуватичерезІнтернет,чомудорожчаєдоларііншіголовніекономічніновини тижня-вспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

  Експерт розповів, коли подешевшає долар  

Реклама

Запровадження воєнного станутутжевикликалопанікунавалютномуринку.КурсдоларавУкраїніпіднявсявище28гривень,інайсильнішеамериканськавалютаподорожчалавобмінниках-відразуна95копійок.

На питання сайту "Сегодня", чи потрібно скуповувативалютучерезвоєнний стан, економістОлександрОхріменковідповів,щодляподорожчаннянемаєніякихекономічнихпередумов-запроцесомстоятьвиключноемоціїіпаніка.

"Панікає-курсбудерости.Івінбудерости,якнадріжджах.Алевцьомунемаєекономіки,цесуцільніемоції.Тому,якщовипобачитевобмінниках40,не дивуйтеся.Цене томущовін40коштує,цетомущопанікана40",-говоритьОхріменко.

Яквважаєексперт,ситуаціязкурсомможестабілізуватисяближчедоНового року.

"Єнадія,щопротягоммісяцявсе заспокоїться.Емоціївщухнуть,іближчедоНового рокунавітьможебутиревальвація.Курстрохивідійдевсторону,ілюдизаспокояться.Алетодіті,хтонакупитьвалютизараз,будутьлаятися,щодорогокупувалидолар",-продовжуєекономіст.

  Роботодавцям нелегальних мігрантів доведеться платити штраф

30листопада сталовідомо,щовурядірозробилиновийзаконопроектізапропонувалиістотнозбільшитипокаранняіштрафидлятих,хтопорушуєукраїнськеміграційнезаконодавство.УКабінетіміністрівзаявили,щоситуаціявміграційній сферіпотребує серйозних змін:тількизацейріквУкраїнібуловиявлено9,7тис.нелегальнихмігрантів.Юристипрокоментувалидлясайту "Сегодня", як штрафи длянелегальнихмігрантівможутьторкнутисяїхроботодавців.

"Наприклад, згідно зі статтею 204 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадовими особами, які наймають співробітників, які порушують умови міграційного законодавства, порушення тягне за собою штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Погодьтеся, заощадити на нелегальному працівника вже не вийде. Вважаю, що це є хорошим важелем для дотримання роботодавцями не тільки міграційного, а й трудового законодавства; в майбутньому це допоможе викорінити поняття "нелегальної "праці", – каже Регіна Сай, молодший юрист
АО "Suprema Lex".

Реклама

Такожвдокументіпередбачається,щопосадовіособипідприємств,установіорганізаційбудутьзобов'язаністежитизатермінамиперебуваннявкраїнімігрантів,що працюютьнаїхніх підприємствах.ЯкщозаконнеправоіноземногопрацівниказнаходитисянатериторіїУкраїнибудепрострочено,ароботодавецьсвоєчасноне повідомитьпро цедержавніоргани,йогооштрафуютьнасуму5400 грн.

"Штрафбуденакладенонапідприємствотакожвтому випадку,якщовонине виконаютьсвоїзобов'язаннящодо своєчасноговиїздупрацюючогоіноземцязУкраїниабозапростроченізоформленнямдокументів,якієпідставоюдляотриманняправанаперебуваннявкраїні.Покараютьбізнесізанаданнянезаконномумігрантужитла,штрафдо10200грн",-пояснюєАндрійЯроменкозюридичноїфірми EXPATPRO.

Юристдодає,щопідпокаранняпотраплятьінавчальні заклади,вякихнавчаютьсяіноземцізпростроченимдозволом,ібудь-якііншіорганізації.Щоб уникнутиштрафіввсімїмдоведетьсяконтролювати,якіноземцідотримуютьсяукраїнськихзаконів.

В Україні збанкрутів ще один банк

28 листопада НаціональнийБанкУкраїниоголосивбанкрутом"дочку"російськогобанкувУкраїні. Алеєіхорошіновини:майжевсівкладникизможутьповернутизаощадженнявповномуобсязі.

Так, НБУ відніс ВТБ Банк до категорії неплатоспроможних. Відповідне рішення затверджено постановою правління НБУ №796-рш / БТ від 27 листопада 2018 року, повідомила прес-служба Нацбанку.

За даними Нацбанку, віднесення ВТБ Банку до категорії неплатоспроможних не вплине на стабільність банківського сектора України, оскільки частка фінустанови становить лише 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. До цього НБУ вже відкликав банківську та генеральну ліцензії на здійснення валютних операцій у БМ Банку, акціонером якого є ВТБ.

97% вкладників ВТБ Банку – майже 60 тисяч осіб – отримають вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тис. грн. Більші вклади будуть відшкодовані в межах зазначеної суми. Всього ФГВФО забезпечить виплату 942,7 млн грн
.  

Платимо менше: як оптимізувати нові податки на посилки

Експерти пояснили, як змінився податок напосилки:комузагрожуєічи вийдейого обійти. Питанняне пусте.Уминуломуроціукраїнціпоставилиабсолютнийрекордза кількістювідправленихпосилокзавсюісторіюнезалежності.За данимиУкрстату,за2017рік в Українібуловідправлено83,6млнпосилок.Цемайжевдвічібільшепопередньогорекордногопоказника-45,3 млн,якийбуввстановленийв2012 році.

Реклама

На сьогоднішній день, відповідно до Податкового та Митного кодексів, не стягується податок з посилок, в яких знаходяться товари на суму менше 150 євро. Після вступу в силу поправок гранична сума безмитних посилок знижується до 100 євро. Однак, по-перше, ці поправки вступають в силу лише з 1 липня 2019 року. А по-друге, перш ніж робити висновки, наскільки такі зміни вдарять по кишені звичайних українців, варто розібратися, як рахується вартість посилок.

У змінах до Податкового кодексу, прийнятих разом з бюджетом на 2019 рік, записано, що в розрахунок береться вартість посилки "для одного одержувача – фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або у одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника в міжнародних експрес-відправленнях".

Це означає, що вартість посилок, навіть замовлених в один день у одного продавця, підсумовуватися не буде.

За посилки, заявлена вартість яких перевищує 100 євро, доведеться заплатити і мито (її розмір залежить від найменування товару і визначається законом "Про митний тариф України"), і податок на додану вартість (20%).

Але тут є одне "але": такою повинна бути ціна за одну одиницю товару. Якщо купувати навіть дві речі на загальну суму 100 євро, їх можна розділити на дві посилки і ввозити в Україну безмитно і безпроблемно. Серед інших хитрощів експерти радять незначне заниження вартості товару
.  

Українці стали частіше купувати через інтернет

Покупкивінтернетівжедавнопочаливитіснятиоффлайн-шопінг:приблизносім мільйонівнашихспівгромадянрегулярнокупуютьтоваривінтернеті.Про цепишесайт"Сегодня"вспеціальному матеріалі "Купуємовмережічастіше,ніжполякичирумуни:якукраїнціпереходятьна онлайн-шопінг".

1

Хочпро перемогивційсферіговоритипокирано,вартовідзначити,щоукраїнцікупуютьонлайннабагаточастіше,ніжжителіПольщіабоРумунії.У всьомусвіті93%споживачівзазначають,щохочраз,алекупувалищосьчерезінтернет;вУкраїніцяцифране набагатонижче-всього91%.

2

Реклама

За останніми дослідженнямикомпаніїGfKУкраїна,всередньомув 2018 рнаодногоукраїнцяприпадає12інтернет-покупок(тодіяквминуломуроцібуловсього9),здійсненихнавітчизнянихсайтах.

"ОнлайнаудиторіяУкраїниактивнозростаєзрокуврік.Збільшуєтьсякількістькористувачів,якідлядоступувінтернетвикористовуютьмобільніпристрої.У другомукварталі2018рпроникненнясмартфонівбуло57%.Цейпоказникнижче,ніжвЄвропі,алезавдякидвомтакимфакторам,якактивне проникненняінтернетупіслявпровадженнятехнології4G,інасиченняринкудоступнимимоделямисмартфонів,очікуєтьсязбільшенняпідключенихсмартфоніввчотириразидо 2025 р",-зазначилаОленаФігурне,провіднийаналітиккомпанії "Google Украина"

Заразвсвіті67%всьоготрафікуприпадаєнасмартфони,вУкраїніцяцифрасягає53%.Тобто,кожендругийзапитвУкраїніздійснюютьза допомогоюсмартфона.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти