Курс долара злетів, але зарплати ростуть: що змінилося в Україні на тиждень

4 серпня 2018, 16:09

У двох областях почали відключати аналогове ТБ, а США виділили нам 250 мільйонів доларів допомоги

Українцямтиждень, що минаєзапам'ятаєтьсяпідвищеннямкурсудолара,початкомпереходунацифроветелемовлення,атакожпублікацієюсвіжоїофіційноїстатистикипозарплатах.Сайт"Сегодня"зібравп'ятьголовнихекономіческхтем та подій,яківимоглипропустити.

1. Курс долара

Реклама

Курс долара в Україні злетів до максимуму з лютогоіпробивпсихологічнупозначкув27грн/дол.Доларпочавростимайженамісяцьраніше,ніжупопереднікількароків.Зазвичайвлипнівстановлювавсянайвигіднішийкурсдоларана рікдляпокупки,азсерединиабозкінця серпняпочиналасясезоннадевальваціягривні,якатриваладосічня.

У Нацбанку пояснюють курсові коливання декількома причинами: "Це активне проведення компаніями операцій по перерахуванню дивідендів за кордон (з початку липня з цією метою було куплено майже 300 млн дол. США) і вихід нерезидентами з ОВДП (облігації внутрішньої державної позики. – Ред.). З початку липня обсяг ОВДП у портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн".

Курс гривни к доллару с начала 2018 года

1533283891.1411

График, данные: НБУ

Реклама

УчислііншихпричинрегуляторназиваєзначніобсягиповерненняПДВвкінцімісяця,щозначнозменшуєобсягвільного продажувалюти,атакожзбільшенняпопитунаготівковувалюту,"зокрема,з бокутіньовогоаграрногосекторавзв'язкузпочаткомсезону".

Втім, експерти вважають, що осіння девальвація гривні вже почалася. За прогнозамиекономістаБорисаКушнірука,зниженнякурсудолараочікувативжене варто,хібащоневеликихколивань.

Крім того, фахівці розповіли, чого чекати від курсу долара восени:

2. Підвищення зарплат

За даними Держстату, реальна заробітна плата в Україні в червні 2018 року збільшилась на 13%, в порівняннізчервнем2017 року.У порівняннізтравнем-2018,реальназарплатазрослана4,8%.Прицьомусередняномінальназаробітнаплаташтатнихпрацівниківвчервні,в порівняннізтравнем,зрослатакожна4,8%,аврічномувимірі-на24,2%.

Середняномінальназаробітнаплатавчервнісклала9 141грн.

Реклама

685

Найвищийрівеньзарплатзафіксованийу Києві-13553 грн,найнижчий-у Чернігівськійобласті,7341грн.УДонецькійіЛуганськійобластях(безурахування частинизонипроведенняООС)зростаннязаробітноїплатисклав20%і33,4%відповідно.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

3. Перехід на цифрове ТБ

В Україні стартувало відключення аналогового телевізійного сигналу і перехід на цифрове телемовлення.Про цеповідомилапрес-службаНаціональної радиз питаньтелебаченняірадіомовлення,посилаючисьнапостановуКабінетуміністрів509від 13 червня2018 року.

"31 липня 2018 аналогове телевізійне мовлення припиняється в Києві та Кіровоградській області, 31 серпня 2018 – на всій території країни", – повідомили в Нацраді.

РанішевНацрадіпопередили,щоперехідУкраїнинацифровеТБзнову"пригальмував"-радаможевідстрочитивідключенняаналоговогосигналуповсійУкраїніщенамісяць-два,якщопіслявідключенняаналоговогосигналувКиєвіта Кіровоградськійобластібудутьвиявленіпроблемиззапускомцифровогомовлення.

Реклама

Про те,чим відрізняєтьсяцифровийсигналвіданалогового,іщопотрібнозробити,щобтелевізорпрацював,дізнавайтесязсюжету"Сегодня":

4. Торговий і платіжний баланс

Дефіцит зовнішньої торгівлі Українивпершомупівріччізрісмайжена24%.Так,балансзовнішньоїторгівлітоварамиіпослугамиУкраїнивсічні-червні2018року зведенийздефіцитом3,806млрд дол.Зааналогічнийперіод2017року дефіцитстановив3,078млрд дол.

Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за січень-червень виріс на 26,8% – до 4,277 млрд доларів, профіцит зовнішньої торгівлі послугами – в 1,6 рази, до 471 млн дол.

Обсяги експорту товарів збільшилися на 11,5% в річному вимірі і склали в червні 3,4 млрд доларів. За січень-червень 2018 експорт товарів зріс на 11,7%, до 21,2 млрд доларів.

Обсяги імпорту товарів в червні склали 4,3 млрд доларів, проте зростання істотно сповільнилося (до 9,9% в річному вимірі). Всього за січень-червень імпорт товарів зріс на 14% рік до року і склав 25,5 млрд доларів.

В цілому, платіжний баланс України за січень-червень 2018 року зведений з профіцитом 307 млн доларів. Це в 3,4 рази нижче профіциту за аналогічний період 2017 року
.

5. Допомога США Україні

На цьому тижня сенат США схвалив 250 млн допомоги Україні. Грошіпідутьнафінансуваннясферибезпеки.Утомучислі50 млндоларівповиннібутиспрямованіналетальнівидиозброєнь.

"У документ включено основні положення проекту "Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки", який, зокрема, передбачає допомогу Україні в посиленні можливостей захисту від кібератак, забезпеченні безпеки комп'ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності від російських інформаційних і комунікаційних технологій, сприяння участі в програмах обміну інформацією", – уточнило посольство України в США.

УприйнятомуСенатомдокументіпідтверджуєтьсятакожприхильністьСполученихШтатівАмерикиХартіїпростратегічне партнерствоміжУкраїноюіСША,з Будапештським меморандумомпро гарантіїбезпеки,підтримціспівпраціУкраїнської державизНАТО.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти