Бізнес "на паузі" і курс долара: економіст назвав ризики введення воєнного стану

26 листопада 2018, 15:25

Людмила Грубник

За словами експерта, воєнний стан може перекреслити успіхи української економіки

Запровадження воєнного станунегативнопозначитьсянаекономіціУкраїни.Таку думкувисловивекономіст,главаУкраналітцентруОлександр Охріменкоу коментарісайту"Сегодня".

На думкуексперта,введеннярежимувоєнного станувикличепанікусереднаселенняібізнесменів
.

"Воєнний стан завжди тільки в мінус для будь-якої країни. Для економіки України це буде удар. Для населення сама фраза "воєнний стан" – це паніка. З цієї причини я не здивуюся, якщо люди побіжать забирати депозити, знімати гроші з банкоматів. Багато бізнесменів, які купили держоблігації України, продаватимуть свої гроші в офшор. Відповідно – курс, ризик, догляд валюти, падіння ВВП. Бізнесмен не буде робити новий цех, наймати робітників, поки все не закінчиться. І пройде не 60 днів, а пройде рік, поки він заспокоїться і буде займатися бізнесом", – вважає Охріменко.

Реклама

Якповідомлялося,РНБОзапропонуваловвестивоєнний станна60днів,протеу ВерховнійРадізаговорилипро компроміснерішення-на30днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Охріменкотакожвважає,щорішенняввестивоєнний станможе"перекреслитивсі ранніуспіхиукраїнськоїекономіки".

"Миможемоприйтидо того,щочетвертийкварталунасбудепровальним,томущобізнесвізьмепаузуібудебоятьсявційситуаціїщосьробити",-продовжуєексперт.

Нагадаємо,ранішеекспертирозповіли,щоначасвоєнного стануне варторозраховуватинапроведенняприватизаційнихугодза участюіноземнихінвесторіваборозміщенняєврооблігацій.Акурсдоларадогривнівжевиріс натлізасіданняРНБО,за підсумкамиякогопрезидентУкраїни Петро Порошенко попросив Верховну Раду розглянути питання про введеня воєнного стану.

При цьому раніше в МВФ заявили, що не бачать юридичних перешкод для продовження співпраці з Україною у випадку введення воєнногт стану.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти