Податкові канікули і скасування пені: за що можна не платити на карантині

Банкоматам – готівку, а платникам кредитів – відстрочку

Поки наші співгромадяни діляться в соцмережах побоюваннями, чи вистачить запасів, захованих "під матрацами", щоб благополучно пережити карантин, влада пропонує рішення в непростій економічній ситуації, яка супроводжує епідемію коронавірусу. Які саме – читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні".

Банкам заборонили невидачу вкладів і зажадали забезпечити банкомати готівкою

Національний банк, який 25 березня передав 14 банкам 130 млн доларів готівкою, пообіцяв жорстко реагувати на заяви клієнтів, яким банки не повертають вклади.

Реклама

"Жодних обмежень на доступ до рахунків, розпорядження грошима ні для бізнесу, ні для населення немає. Ми вже отримуємо скарги від населення, що банк відмовив у поверненні депозиту. Це недопустимо", – сказала заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Крім цього, вона зазначила, що Нацбанк наполягає на тому, щоб банкоматні і POS-термінальні мережі були заповнені готівкою.

"Незважаючи на те, що ми просимо всіх йти в онлайн, ми повинні забезпечити готівку в банкоматах. POS-термінальні і банкоматні мережі повинні приймати картки всіх банків. Ми повинні продемонструвати, що сервіси доступні звідусіль", – додала Рожкова.

Реклама

Крім того, банки повинні подбати про безперервність роботи карток.

Заморозили тарифи на мобільний зв'язок

27 березня Антимомонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував найбільшим мобільним операторам України залишити на час карантину без змін тарифи на мобільний зв'язок та інтернет. Ця рекомендація АМКУ є обов'язковою для виконання, про що повідомляється на сайті комітету.

Так, АМКУ вважає, що зміна тарифних планів мобільними операторами, закриття дешевих тарифних планів або примусове переведення громадян на дорожчі – це порушення умов чесної конкуренції та зловживання компаніями своїм домінуючим становищем на ринку.

Реклама

Більш того, АМКУ зазначає, що такі дії мобільних операторів можуть унеможливити отримання своєчасної інформації українцями, які на час карантину змушені самоізолюватись і працювати з дому.

Продовжили "податкові канікули" і відстрочку за платежами

30 березня Верховна Рада доповнила перелік податкових і соціальних змін, введених на період карантину, ухваливши закон №3275. Планові перевірки спочатку заборонили до кінця травня, а тепер продовжили заборону на їх проведення до 30 червня 2020 року (крім держнагляду за високоризиковими підприємствами, контролю за цінами і держнагляду у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення).

Також ще на місяць продовжили скасування штрафних санкцій і пені за несвоєчасну або неповну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), несвоєчасне подання звітності. Якщо раніше передбачався "пільговий період" до кінця квітня, то тепер він продовжений до 31 травня включно. При цьому на місяць також відсувається термін, протягом якого не розглядатимуть скарги платників податків, – теж до 31 травня 2020 року.

Про те, що змінилося для платників податків, докладніше читайте в нашому матеріалі "Нові пільги і обмеження на час карантину: що узаконила Рада".

Тимчасово скасували штрафи і пеню за кредитами

Тоді ж, в понеділок, 30 березня, на позачерговому засіданні Ради 312 народних депутатів проголосували в другому читанні і в цілому за законопроєкт № 3275, який вносить зміни до Податкового, Митного, Цивільного кодексів України, Кодексів законів про працю, про адміністративні правопорушення, до законів "Про зайнятість населення", "Про банки і банківську діяльність", "Про державне регулювання виробництва і обсягу спирту".

Всі ці зміни вводяться для того, щоб підтримати роботодавців і працівників. Зокрема, вводиться відстрочка подачі звітів статистичної інформації до контролюючих органів, а до Кодексу законів про працю вноситься норма про гнучкий режим роботи і роботу на дому. Тепер українці зможуть для надання допомоги по частковому безробіттю використовувати як аргумент необхідність дотримуватися карантину.

Крім цього, пересічні громадяни зможуть тимчасово не платити штрафи і пені за кредитами, взятими до 2017 року. Документ також забороняє банкам підвищувати відсоткові ставки за всіма кредитними договорами. А соціальні виплати завдяки новому закону виплачуватимуться автоматично.

Також народні депутати погодилися продовжити мораторій на проведення неподаткових перевірок до 30 червня. Також до кінця травня діятиме звільнення від штрафів і пені за ЄСВ, а також мораторій на перевірки щодо нього. Крім того, до 31 травня пропонують продовжити терміни подачі скарг щодо податків і ЄСВ.

Закон дозволяє орендарям не платити орендну плату, якщо вони не змогли скористатися приміщеннями через введений карантин.

Щоправда, в НБУ підкреслили, що режим кредитних канікул не передбачає списання боргів.

До кінця карантину скасували для ФОПів книгу обліку доходів

Як повідомила 1 квітня пресслужба Міністерства цифрової трансформації України з посиланням на рішення Кабміну, фізичні особи-підприємці (ФОП) на час дії карантину можуть вести облік доходів і витрат без використання книги обліку доходів. Головна умова – ведення книги повинно було початися вже після введення карантину.

"На період карантину, з 12 березня і до 24 квітня, було встановлено ряд обмежувальних заходів, один з яких – заборона роботи підприємств торгівлі, в тому числі тих, що здійснюють продаж книг обліку доходів. Через неможливість придбання книги і ведення в ній обліку доходів і витрат, Уряд ухвалив рішення тимчасово припинити їх використання на період карантину", – йдеться в повідомленні.

При цьому ФОПи все ж повинні будуть внести дані про всі доходи та витрати, отримані протягом карантину. Заповнену книгу обліку доходів потрібно подати до контролюючих органів протягом трьох місяців з дня ухвалення рішення про скасування карантину.

Незаможні пенсіонери отримають по "карантинній тисячі"

Наші співвітчизники, які отримують пенсію менше 5 тисяч гривень, вже з наступного тижня отримуватимуть додаткову 1 тис гривень. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради під головуванням президента Володимира Зеленського. Глава уряду повідомив, що вже розроблено програми виплат людям з низькими доходами.

"Ми почали додаткові виплати пенсіонерам старше 80 років. З наступного тижня доплачуватимемо по 1 тисячі гривень тим, у кого пенсія нижче 5 тисяч гривень. І до кінця квітня ці гроші отримають усі такі пенсіонери", – заявив Шмигаль.

Продовжили терміни виплат соціальної допомоги

Кабінет міністрів продовжив терміни виплат соціальної допомоги без звернень громадян на період всеукраїнського карантину і ще на один місяць після його закінчення, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна за підсумками засідання уряду.

"Верховна Рада ухвалила відповідний закон, а ми це також унормували постановою про те, що всі виплати соціальної допомоги, які були призначені раніше, будуть змінені автоматично на період карантину та 30 днів після його завершення. Тобто, будь ласка, заспокойтеся, все буде виплачено вчасно і в повному обсязі", – сказала Лазебна.

Заяви та документи, необхідні для призначення соцдопомоги, можна висилати поштою, підкреслила міністр. Зокрема, подовжуються терміни виплат таких видів держдопомоги :

  • малозабезпеченим сім'ям;
  • одиноким матерям;
  • на дітей, над якими встановлено опіку;
  • на дітей через хворобу і на дітей, яким не встановлено інвалідність, однак які потребують трансплантації органів, паліативної допомоги;
  • які проживають з людьми з психічними відхиленнями;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • непрацюючим особам;
  • особам, які досягли пенсійного віку.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,31
49,91
26,59
52,59
50,59
50,70
26,71
53,05
51,26
51,44
26,24
53,68
52,29
53,68
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
27,20
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,74
48,63
26,06
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

50982.61

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum (ETH)

2928.87

Litecoin (LTC)

68.17

Ripple (XRP)

0.53

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти