Костянтин Стеценко, ICU, – про результати інвестиційної діяльності страхових компаній у 2018 році

16 травня 2019, 19:35

Актуально

За даними рейтингу "Insurance TOP", група ICU підтверджує своє лідерство на ринку надання інвестиційних послуг страховим компаніям четвертий рік поспіль

Спеціалізований журнал страхового ринку України "Insurance TOP" проводить щорічний рейтинг учасників страхового ринку на основі їх офіційної звітності. Кількісні та якісні показники публікуються за такими номінаціями, як класи страхування, категорії клієнтів, страхові non-life премії, виплати та інше.

Група ICU перемогла у номінації "Інвестиційний партнер страхових компаній", оскільки стала найбільшим торговцем ОВДП на страховому ринку як за результатами 2018 року, так і протягом попередніх 2014-2017 років.

Як відзначив Костянтин Стеценко, керуючий партнер ICU, у 2018 році страхові компанії продовжили нарощувати обсяги інвестицій у державні цінні папери. За результатами року, вкладення страховиків в ОВДП зросли на 1,3 млрд грн, а загальний об’єм державних облігацій у структурі активів страхових компаній склав 19,4%.

"Цьому зростанню також сприяли нові нормативні вимоги до якості активів страхових компаній. Тепер, згідно з законодавством, 20-40% страхових резервів кожної компанії повинні бути низькоризиковими. А отже такі обсяги коштів мають спрямовуватися у надійні інструменти, якими, згідно з нормативною базою, якраз і є ОВДП, облігації міжнародних фінансових організацій (МФО), поточні рахунки і депозити у банках з високим інвестиційним рейтингом, їх облігації і ще декілька профільних для страховиків варіантів розміщення коштів", - пояснює Костянтин Стеценко.

При цьому дохідність гривневих ОВДП більш ніж на 2% перевищує середню дохідність депозитів у банках з високим інвестиційним рейтингом. У результаті, згідно з даними журналу, за четвертий квартал 2018 року вкладення страхових компаній в ОВДП виросли на 6,5%, у той час як на поточних рахунках коштів збільшилося на 4,6%, а на депозитах — на 1%.

"Крім низької ризиковості і високої дохідності, ОВДП також забезпечують страховикам хеджування валютних ризиків. Плюс до того, страхові компанії інвестують у державні папери з метою ефективного управління короткотерміновою гривневою ліквідністю. За допомогою угод РЕПО кошти можна розміщувати на короткі терміни під ставку 17-17,5%, і так само оперативно повертати їх за допомогою зворотнього викупу", - коментує Костянтин Стеценко.

З 2015 року група ICU є членом Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) і виступає основним інвестиційним партнером і консультантом страхових компаній з питань інвестування і управління активами.

Журнал Insurance Top видається з 2003 року і є єдиним відкритим джерелом інформації на ринку страхування України, який відслідковує офіційну статистику страхових компаній і щоквартально публікує результати їх роботи.

З рейтингом журналу можна ознайомитися за посиланням.

Довідка

Група ICU – незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи розміром понад 500 млн доларів.

Керуючі партнери ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти