Кожен третій провайдер – пірат

9 квітня 2015, 08:42

Христина Коновалова

В Україні починається масштабне полювання на порушників авторських та суміжних прав телеканалів

На медіаринку оголосили війну піратам. Вчора в Держслужбі інтелектуальної власності зібралися представники телеканалів, юристи, правоохоронці та медіаексперти ЄС і США. Вони обговорили катастрофічних масштабів, які набула проблема піратства в Україні, і визначили способи протидії неправомірному використанню об'єктів авторських і суміжних прав, власниками яких є телекомпанії. До наступу на піратів залучать правоохоронців та громадськість. Діяти потрібно оперативно, інакше глядачі ризикують залишитися без новинок і цікавих програм, на придбання та підготовку яких просто не буде коштів.

Реклама

ПРОБЛЕМА. Боротьба з піратством в нашій країні йде не так активно, як хотілося б, відзначають учасники телеринку. У 2013 Україна навіть очолила "Список 301", куди входять країни з найвищим рівнем піратства у світі. І хоча в 2014 році нашу країну виключили з антирейтингу, претензії залишилися – оскільки проблема з інтернет-піратством не вирішена. Без активної протидії Україна може знову очолити чорний список, упевнені юристи. "Ми активно працюємо над поліпшенням законодавства. Країні необхідний прозорий закон щодо захисту авторського права в інтернеті. Такі кроки дозволять поступово вирішити проблему піратства", – вважає глава Держслужби інтелектуальної власності Алла Жаринова.

ОЦІНКИ. Збитки від піратів на медіаринку України щорічно обчислюються десятками мільйонів гривень. "Кожен третій провайдер, з ліцензією Нацради з питань ТБ і радіомовлення, порушує права інтелектуальної власності на контент телеканалів. Провайдери кабельного ТБ або інтернету найчастіше незаконно транслюють фільми і програми. Якщо учасники медіаринку, спільно з державою, яка не будуть активно боротися з піратами, це може завдати непоправної шкоди галузі. І тоді про розвиток медіаринку говорити не доводиться", – упевнений директор холдингу "Медіа Група Україна" Євген Лященко. За його словами, зрозуміти масштаби піратства в нашій країні допомагає статистика. За офіційними даними, в Україні працює близько 4000 інтернет-провайдерів – в той час як, за неофіційними оцінками, їх 9000. За інформацією експертів галузі, більше 40% абонентів, або 5 млн домогосподарств, мають доступ до піратських телетрансляцій, які надають самі ж провайдери. У підсумку в Україні налічують таких від 1600 до 3600. А понад 2,5 млн домогосподарств мають доступ до нелегального перегляду телеканалів по супутнику. "Людям треба зрозуміти, що, користуючись послугами піратів, вони завдають збитки українській медіаіндустрії. А це посилює кризу в країні: зайняті в галузі люди можуть залишитися без роботи, а держбюджет недоотримає податків. Тому, якщо ми хочемо зробити нашу економіку інноваційною, ми повинні відмовитися від краденого контенту", – говорить Євген Лященко.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

ЯК БОРОТИСЯ. Вирішити проблему можливо, якщо держава об'єднає зусилля з медіаіндустрії в боротьбі з піратами. У перспективі телекомпанії планують надавати правоохоронцям інформацію про порушників, подавати заяви про факти піратства. У МВС готові активізувати роботу, правоохоронці запевнили, що скоро Україна почує про гучні розслідуваннях щодо піратів. Таке співробітництво дозволить боротися з крадіжками контенту ефективніше – це тим більш важливо, так як вимоги про наведення порядку у сфері авторських і суміжних прав прописані в Угоді про асоціацію з ЄС. Іноземні медіаексперти вважають, що існуючої законодавчої бази достатньо для захисту інтелектуальної власності, її просто потрібно дотримуватися. За ст. 176 "Порушення авторського права і суміжних прав" КК, порушника можуть оштрафувати або посадити на 3-6 років. "У кримінальному провадженні – понад 60 справ у різних регіонах. Вони будуть передані до суду", – сказав заступник начальника Управління з нагляду за дотриманням закону ОВС ГПУ Сергій Яковенко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти