Канада "лікує" економіку від коронавірусу: підтримує бізнес і населення

27 березня 2020, 17:46

Стас Кожемякін Стас Кожемякін

Оттава вирішила витратити мільярди на боротьбу з наслідками епідемії COVID-19

Як і інші великі країни Канаду дуже зачепило коронавірусною епідемією – станом на 27 березня в країні виявлено 4 066 випадків зараження (включаючи дружину прем'єра Джастіна Трюдо), чотири десятки людей загинули.

Реклама

З метою стримування епідемії уряд і місцеві органи влади ухвалили низку заходів, включаючи обмеження на поїздки та соціальне дистанціювання, а в деяких провінціях оголосили надзвичайний стан і закрили некритичні підприємства.

Новини "Сьогодні" аналізують, як канадська влада рятує економіку країни на тлі всесвітньої пандемії COVID-19 (за даними МВФ на 23 березня).

Бюджетні заходи

На заходи усунення наслідків коронавірусної епідемії Оттава направила 83,5 млрд канадських доларів (59,2 млрд доларів США, або 3,6% ВВП):

 • 1,125 млрд – на поліпшення системи охорони здоров'я: посилене тестування населення, розробку вакцин, закупівлю медикаментів, пом'якшення економічних наслідків і підтримку корінних народів;
 • близько 23,6 млрд – на пряму допомогу жителям, включаючи виплати працівникам, які не отримують лікарняні, допомогу з безробіття, збільшення податкових пільг та допомогу з догляду за дитиною, а також створення Фонду підтримки корінних народів;
 • близько 58,8 млрд канадських доларів – на пряму підтримку бізнесу, включаючи відтермінування оподаткування та субсидування заробітної плати під час простою.
Реклама

Також влада Канади виділила 2 млн канадських доларівна фінансову підтримку міжнародної боротьби з пандемією.

Очікується, що під час презентації бюджету на 2020-21 рік федеральний уряд оголосить про додаткові заходи підтримки.

Монетарні та макрофінансові заходи

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

Основні заходи, ухвалені Банком Канади, включають:

 • зниження процентної ставки по депозитах "овернайт" (на один робочий день) до 0,75%;
 • розширення програми викупу облігацій;
 • розширення умов для так званих термінових операцій РЕПО (купівля цінних паперів із зобов'язанням зворотного продажу через певний термін за заздалегідь обумовленою ціною), за винятком портфеля не іпотечних кредитів;
 • підтримка канадського ринку іпотечних облігацій (CMB) шляхом їх купівлі на вторинному ринку;
 • збільшення цільового показника для розрахункового балансу банків з 250 млн до 1 млрд канадських доларів;
 • Банк Канади разом з центральними банками Японії, єврозони, Великої Ббританії, США і Швейцарії розширив надання ліквідності валюти цих країн;
 • Банк Канади запустив механізм постійної ліквідності, що дозволяє кредитувати відповідні фінансовим установи, які мають потребу в тимчасовій підтримці ліквідності.

Серед іншого, фінансовий сектор зробив й інші заходи:

 • банківський регулятор OSFI знизив необхідний розмір внутрішнього буфера стабільності для великих банків з 2,25% до 1% від розміру зважених за ризиком активів;
 • купівлю через Канадську іпотечну і житлову корпорацію застрахованих іпотечних пулів на 50 млрд доларів;
 • уряд виділив 10 млрд доларів на кредитування порушених коронавірусом галузей;
 • найбільший сільськогосподарський кредитор Farm Credit Canada 5 млрд доларів в якості підтримки для кредитування виробничого сектора, агробізнесу та переробникам харчових відходів.
Реклама

Сайт "Сьогодні" аналізує досвід інших країн у боротьбі з економічними наслідками коронавірусної пандемії, який може бути корисний і Україні. Більше про це читайте:

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти