Як обрати приватний пенсійний фонд в Україні: поради експерта

31 січня 2020, 14:28

Олександра Романюк Олександра Романюк

Спеціаліст перерахував лайфхаки, що допоможуть знайти надійну організацію

/ Фото: Pixabay

У той час, як введення накопичувального рівня пенсійної системи в Україні буксує, а солідарна пенсійна система зживає себе, єдиний вихід забезпечити собі безбідне існування на пенсії – починати самостійно збирати на "прибавку" до солідарної пенсії.

Реклама

Для цього можна використовувати приватні пенсійні фонди (НПФ). Однак в цьому випадку українці стикаються з проблемами вибору, адже мова йде про чималі суми грошей. Як пояснив сайту "Сьогодні" заступник директора з розвитку бізнесу фінансової компанії Activitis Павло Матіяш, існує кілька моментів, на які слід звернути увагу.

"Перш за все, варто дізнатися строк існування фонду та кількість учасників. Це непрямий показник довіри. Але чим більше учасників у фонді, тим більше розмір активів фонду і тим менше комісія за адміністрування. Крім того, через вкладку "Новини" в Google варто переглянути статті й з'ясувати, чи не було скандальних новин. Причому перевіряти треба не тільки НПФ, а й компанію з управління активами (КУА), яка управляє активами цього НПФ. Важливі репутація "засновників" НПФ, професійний досвід команди експертів КУА, а також фінансові показники діяльності НПФ за попередні періоди – всі ці дані повинні бути відкритими на сайті НПФ. Цієї інформації повинно вистачити для початкового аналізу", – порадив експерт.

Читайте докладніше в спеціально матеріалі на сайті "Сьогодні" "Друга пенсія: як вибрати недержавний пенсійний фонд".

Крім того, новини "Сьогодні" розповідали і про те, як планується організувати накопичувальне пенсійне забезпечення.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти