Як отримати високу пенсію в Україні: поради експертів та юристів

26 липня 2018, 08:07

У 2018 році максимальні пенсійні виплати в країні сягають 50 тисяч гривень, але зустрічаються рідко

У Пенсійному Фонді розповіли, хто в Україні має найбільші пенсії – це прокурори, судді та депутати.

Реклама

Так, служителі Феміди отримують в середньому 22 тисячі гривень. У народних депутатів – менше 15 тисяч гривень. Середня пенсія військовослужбовця становить трохи більше 3 тисяч гривень. Працівники Нацбанку отримують 6,5 тисячі гривень. Проте пенсія вченого становить 3,7 тисячі гривень на місяць. Найбільша ж пенсія у Героїв України – понад 50 тисяч гривень.

_____01

В цілому ж українські пенсії – одні з найнижчих в Європі. А майбутнім пенсіонерам виплати ще й урізують. Раніше за кожен відпрацьований рік давали 1,4% умовного заробітку, зараз – тільки 1%. Нараховані пенсії з 2028 року зменшуються на 30%. Якщо не вводити накопичувальну систему, до 2040 року заміщення буде на рівні 18%, тобто при зарплаті в 10 тисяч гривень, виходячи на пенсію, людина зможе розраховувати на 1800 грн.

Журналісти "Сегодня" вирішили розібратися, що потрібно зробити тим, хто зараз працює, щоб отримати максимально можливу пенсію.

Реклама

Перше, що радять експерти, – порахувати, чого і скільки не вистачає.

"Потрібно звернутися до Пенсійного фонду або до компаній, які існують на ринку і розраховують пенсії. Там підкажуть, в якому році вигідніше піти", – говорить керівниця групи аутсорсингових проектів Ірина Шпак.

Наступний крок – поцікавитися вакансіями в компаніях з великим, а, головне, "білим" заробітком. Однак враховуйте – роботодавці не поспішають брати на службу фахівців передпенсійного віку. І вимоги можуть бути суворішими, а навантаження – більшим.

Якщо варіант змінити роботу на більш оплачувану вам не підходить, можна спробувати попросити керівника про підвищення. Правда, шанси на успіх невеликі. По крайней мере, так їх оцінює пенсійний експерт.

"Роботодавець теж може платити в рамках свого бюджету. Більше, ніж він заклав в фонд оплати праці, він платити не може", – зазначає експерт Олена Сотскова.

Щоб з'ясувати, чи готові роботодавці йти назустріч підлеглим, кореспонденти "Сегодня" вирушили до керівника великої компанії, де працюють дві тисячі осіб. Юрій Будник запевняє: досвідчених співробітників цінує і готовий іти їм на поступки.

"Може, зроблю працівникові зарплату трохи вище, щоб він отримав велику пенсію. Але зазвичай я можу якісь додаткові обов'язки повісити. Зазвичай це не кожен, і я б не хотів, щоб мої робочі зловживали цим", – говорить Будник.

А ось іншу пораду експертів – укласти договір з недержавним пенсійним фондом і робити туди відрахування, щоб співробітники в майбутньому отримали надбавку до пенсій – бізнесмен відкидає. Каже, що не довіряє приватним фондам. Проте працівник може укласти такий контракт самостійно і щомісяця вносити по 200 або навіть по 50 гривень.

Реклама

Юрист дає ще одну пораду – взагалі відкласти вихід на пенсію.

"Якщо людина не користується правом виходу на пенсію, коли досягла певного віку і виконала умову про стаж, тоді вона за кожен додатковий місяць роботи отримує надбавку до своєї пенсії на піввідсотка. Таким чином за п'ять робочих років пенсію можна збільшити на 30%", – каже юрист Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін.

Тільки ось з новими вимогами до стажу працівнику може просто не вистачити сил. Адже зараз мінімальний страховий стаж для призначення пенсій за віком становить 25 років. До 2028-го він збільшиться до 35 років.

Нагадаємо, 24 липня підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" підтвердило, що в Україні існують технічні затримки з виплатою пенсій. Поштовики зазначили, що затримки виплат відбуваються через тимчасові технічні неполадки в Пенсійному фонді. Державна казначейська служба України в найближчі дні виділить Пенсійному фонду позички для покриття касового розриву з надходжень єдиного соціального внеску та фінансування виплат пенсій в липні.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти