Як відкрити салон краси для тварин: бізнес-план

4 березня 2018, 06:23

Христина Коновалова

Салон краси для тварин може заробити 14 тис. грн на місяць

Власники собак і кішок вважають за краще не економити на своїх чотирилапих друзів, іноді навіть на шкоду власним потребам, вважають експерти. А все тому, що увагу до зовнішності тварин дозволяє стежити за здоров'ям підопічних і вчасно звертатися за допомогою до ветеринарів. "Послуги салонів краси для тварин можуть здійснювати так званий попередній огляд вовни, кігтів, вух, зубів, і якщо стан вихованця у майстра викликає питання, він може порадити господареві кота чи собаки придбати корисні полівітаміни або сходити за консультацією до ветклініки. Це важлива послуга, адже господар тварини не завжди може помітити, що з його хвостатим другом щось не так. Тому салони краси для тварин можуть бути затребувані: на ринку таких закладів не так вже й багато. Правда, найчастіше це збільшення попиту може бути прихованим, тому бажано пропонувати господарям тварин унікальні послуги, якіможутьвиявитисякориснимиіпотрібними",-вважаєкерівникАсоціаціїфранчайзингуАндрійКривонос."Сегодня "вивчилаперспективиіризикизапускусалонукрасидлятваринуКиєві.

Бізнес-план салону краси для тварин

1. Опис проекту

Реклама

Відкриваємо салон краси для тварин "Стильні мордочки". Запропонуємо власникам собак і кішок послуги купання, стрижки, укладки, укорочення кігтів, чищення вух і зубів і т. д. Додатково будемо продавати косметику, одяг, вітаміни, нашийники, намордники, повідці і інші аксесуари для тварин. Крім цього, запропонуємо консультації власникам щодо модних тенденцій в одязі, зачісках, образах, колірній гамі тощо. За нашими розрахунками, якщо щодня нашими послугами скористаються 12 клієнтів із середнім чеком 300 грн, проект окупиться через 10-11 місяців.

2. Стартовий капітал

Для запуску проекту нам знадобиться придбати професійне обладнання – фени, ножиці, гребінці, шампуні, засоби для укладання, фарбу, машинки для стрижки з насадками, манікюрний набір, антисептичні засоби, аксесуари для образів, косметика, рушники і т. д. На ці цілі закладемо 30 тис. грн. Не можна забувати і про покупку меблів – столів, стільців, дзеркал, канапок, шафок для зберігання косметики і обладнання тощо. На це піде 40 тис. грн. Потрібно подумати про придбання техніки – пари ноутбуків, мобілок, сканера і принтера, модему-роутера, касового терміналу для безготівкових розрахунків, телевізора тощо. Сюди піде 40 тис. грн. Ще на 5 тис. грн придбаємо чайник і мікрохвильовку для організації зони відпочинку персоналу. А на формування асортименту невеликого магазинчика з продажу косметики та аксесуарів для тварин передбачимо 10-15 тис. грн.

ВСЬОГО: 130 тис. грн

3. Поточні витрати

Візьмемоворендуприміщення30кв.мвГолосіївськомурайоніКиєва.Плануємоорендуватиприміщенняекс-салонукрасивробочомустані,томувремонт(навітькосметичний)не вкладає.Шукаємоваріантзхорошимсанвузлом,атакожнаявністюмийкиабодушової кабіни,щобможнабулокупатикішокісобакмаленькихісередніхрозмірів.Наорендутакогоприміщенняз"комуналкою"будейти12тис.грнна місяць.

Реклама

Фактично в приміщенні передбачимо два робочих місця з перегородкою, щоб тварини не нервували. В такому випадку в команду потрібно найняти двох майстрів, які будуть здійснювати весь спектр послуг за попереднім записом. Їх зарплата – 30% від послуги (кожен майстер може заробляти щомісяця від 8-10 тис. грн). Також потрібен адміністратор, який буде закуповувати товар, оновлювати сайт, записувати клієнтів і здійснювати інші процеси. Працювати на цій посаді буде власник бізнесу з зарплатою 10 тис. грн. Ще на півставки потрібні бухгалтер (6 тис. грн) і прибиральниця (4 тис. грн).

Якщоговоритипродрібні витрати,топередбачимо2тис.грннапокупкучаюікави,миючихзасобів,туалетного паперу,лампочок,канцтоварівіт.д.

ВСЬОГО: 34 тис. грн.

4. Маркетинг, реклама

Щобпроектбувзатребуваним,вкладемосявзапускневеликогосайту-зфото,перелікомпослугтацінами,адресоюітелефонами.Найогостворення,атакожоплатудоменутахостингутерміномнарік,знадобиться8-10тис.грн.Щеважливозамовитививіскудлясалонуіштендерзпокажчикомнашогозакладу,нацепіде7-8тисгрн.

Такожскористаємосябезкоштовнимиможливостями.Заведемосторінкивсоцмережах,дебудемопублікуватиновиниіакціїпронаш салон.Крімтого,розмістимооголошеннянасайтах зі знижкамиівгрупахза інтересами.

Потрібнобудещомісяцядрукувативізитки,флаєри(500-1000грн).Дляпостійнихклієнтівзаведемобонуснікартки,ібудеморозсилативигідніакціївякостісмс-розсилки(3-5тис.грн).

ВСЬОГО: 18 тис. грн на старті, 6 тис. грн в місяць.

5. Окупність проекту

За оцінкамиекспертів,вцініпослуги30%йдеяквинагородумайстру,а20%враховуєтьсяяквитратні матеріали.Томуякщосереднійчекпослугисалонукрасидлятваринстановить300грн,то60грнвцій послузіпідутьнапоповненнявитратних матеріалів,90грн-яквинагородамайстру,абезпосередньовласникбізнесуотримує150грн.

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти
Реклама

Щоб наш проект окупив поточні витратиібувтрохивплюсі,потрібно,щобщоднямайстриобслуговували12хвостатихклієнтів.Тодіщомісяцявласникбізнесузможеотримати54 000грн,тобтодохідв50%відсередньогочека.Відцієїсумимінусуємопоточні(34тис.)імаркетингові(6тис.)витрати(всього40тис.).Залишається14тис.грн.Виходить,щозурахуваннямстартових(130тис.)імаркетингових(18тис.)витрат(всього148тис.),нашпроектокупитьсячерез10-11місяців.

Правда,поліпшититерміниокупностіможна,якщоврахуватидопуслуги.Наприклад,навітьневеликіпродажімагазинчикакосметикизпідтриманнямтоварногорядудозволятьвийтинаокупністьшвидше-десьчерез8-9місяців.

Перетворюємося в клуб за інтересами

Наш бізнес-план проаналізував керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. Він вважає, що для українців салони краси для тварин послуга екзотична, тому старт в такому проекті краще здійснювати з мінзатратами. "Якщо люди хочуть постригти тварину у майстра, спочатку будуть орієнтуватися не на пошук хороший салон, а на пошук хорошого майстра. Тому хороший старт в цьому бізнесі може бути у тих людей, хто сам уміє стригти і доглядати за кішками-собаками. Тоді для цього досить купити необхідний інструментарій. Цього вистачить для старту, адже працювати можна у себе вдома чи їздити до клієнтів", – відзначає Забловський.

Зайогословами,забезпеченнямайстриробочиммісцемможевмайбутньомупереростивсалонкраси,тількиякщопопитнапослугиперевищитьможливостіобслуговуванняоднимфахівцем:"Щобчислоклієнтівпостійно зростало,важливоприділитиувагумаркетинговомурозвиткупроекту.Томупотрібностворитисайтісторінкивсоцмережах,роздаватифлаєринаярмаркахіконкурсахдлятварин,домовлятисяпро обмінінформацієюпро послугизветеринарнимимагазинамиабоклініками.Не завадитьвкластисяврекламувсоцмережах".

Вцілому,на думкуексперта,успіхвбізнесіотримуютьтіпідприємці,хтозумівдовестикомпетентністьсередклієнтів."Це означає,щолюдинаможебутисамавласникомсобакиабокішки,ветеринаромза освітою,абодипломованимгрумером(фахівцемз наведеннязовнішнього виглядудомжівотних).Такийфахівецьможерозбиратисявстандартахпорід;розуміти,якіправильнодоглядатизатвариною;розбиратися,відчогочастішевихованціможутьхворітиіт.д.Якправило,такимфахівцям клієнти будуть не лише довіряти, алеіпостійноприходитизановою послугою,оскількипаралельноможнаотриматиконсультацію.Цізакладизкваліфікованою командоюстворюютьсвогородуклубза інтересами,азамінутакогорівняобслуговуванняскладнознайти.І,звичайно,тутважливий нетількиперсональнийпідхід,алеіщиралюбовдо тварин,томущовихованцідобревідчуваютьфальш",-уточнюєЗабловський.

Як узаконити роботу салону

Юристи відзначають: ще 10-15 років тому салони для тварин були рідкістю, а зараз заклади можна зустріти в кожному місті, оскільки власники передають догляд за улюбленцями в руки професіоналів. "На практиці, якщо спеціалізуватися тільки на стрижках, салон популярним не стане. Козир успішних закладів – широкий комплекс послуг по поліпшенню зовнішнього вигляду домашніх улюбленців. Адже господареві зручно в одному місці перевірити зубки, почистити вушка, постригти і викуповувати вихованця. Але слід розмежовувати догляд і ветеринарні послуги: їх не варто поєднувати в одному закладі, щоб уникнути ризику зараження. до того ж включення послуг ветеринара вимагає отримання ліцензії. Тому спочатку варто зосередитися на запуск салону для тварин – дл цього необхідно підшукати прохідне місце, бажано з паркуванням", – відзначає партнер Адвокатського об'єднання "А.Д.ХОК" Ярослав Добровольський.
Реклама

Післяважливозайнятисяоформленнямдозволів.Дляцьогонеобхіднозареєструватисяяксуб'єктгосподарюванняівизначитисязсистемоюоподаткування."Тутможнапрацюватиякфізособа-підприємецьнаспрощенійсистеміоподаткування.Дляреєстраціїпотрібнозвернутисязпакетомдокументівдо держреєстратораівподаткову",-уточнюєДобровольський.

ДаліпотрібнойтивДержпродпотребслужбу,щобпровестидержсанекспертизинавідповідністьприміщенняіобладнаннясаннормамівимогамщодо здійсненнятакогородудіяльності."ПаралельнопотрібноотриматисвідоцтвовДержслужбіз надзвичайних ситуацій(ДСНС):відомствоперевірить,чи відповідаєматтехбазавимогамзаконодавстваз питаньпожежноїбезпеки",-говоритьюрист.потімнеобхідно укласти договори на поставку послуг, вразіїхвідсутності.ЙдетьсяпроДоговоринапоставкуелектроенергії;централізованоговодопостачаннятаводовідведення;централізованоготеплопостачання;з вивезеннябіовідходів."Згідно із закономвідкриттязакладуповиннобутипогодженозорганамимісцевогосамоврядування.Томупередзапускомсалонуобов'язковонеобхідноповідомитиписьмовопро цеорганмісцевогосамоврядування(йоговиконавчийорган),натериторіїякогобудездійснюватисягоспдіяльність",-акцентуєДобровольський.

Де шукати унікальну послугу

Салони краси для тварин будуть успішні в разі формування нової і незвичайної послуги. Наприклад, можна запропонувати власникам тварин так званий мобільний догляд за тваринами. "На американському ринку три роки тому стала мегапопулярною франшиза мобілів з обслуговування домашніх тварин. Йдеться про машину, в якій є ванна, освітлення, сушка, меблі та обладнання для того, щоб собаку можна було вичесати, оглянути, помити і т. д. Такий мобільний формат може бути цікавий і в будь-якому великому місті України, адже не кожен господар може витратити близько години на дорогу і очікування, поки майстер працює з твариною. Набагато зручніше, коли фахівець приїжджає за адресою і проводить обслуговування в зручному для замовника місці. До речі, для цих послуг необов'язково спеціально закуповувати фургончик з усім необхідним обладнанням, як в США. Можна обмежитися і закупівлею мінімуму обладнання – наприклад, ножиці, гребінці, косметика, фен – і все це може поміститися в невеликій валізці. Цей варіант теж можна вважати мобільним салоном краси для тварин", – пояснює Андрій Кривонос.

Зайогословами,мобільніваріантибізнесудоситьживучівкризу,аджеможнаїздитизодногорайонувіншийвпошукахклієнтівіне побоюватися,щостаціонарнийсалон небудекористуватисявисокимпопитом.Крімцього,можнашукатиновихклієнтівнамасовихзаходах-наконкурсахкрасидлятваринабовиставках.

Заробитивбізнесіможнаізавдякидодатковим послугам."Наприклад, в закладі можна продавати аксесуари, одяг, косметику, полівітаміни. Це можна не тільки продавати, а й рекомендувати клієнтам конкретні бренди – за певний відсоток винагороди. Додпослуги дозволяють збільшити щомісячний дохід на 10-20%", – відзначає столичний майстер по догляду за тваринами Олена Ткаченко. За її словами, в цілому такий бізнес краще організовувати людям з тусовки – власникам кішок або собак:" Їм простіше знайти клієнтів, оскільки є відповідні знайомства. Навчитися правильно стригти тварин можна на курсах або по відеоуроку. А вкладення в забезпечення себе робочою місце невеликі – можна стартувати з $ 500-1000".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти