Як зміниться прожитковий рівень: що планує Кабмін

Показник залежить від рівня зарплат в країні

Уряд має намір змінити підхід до визначення і застосування прожиткового мінімуму. Про кроки, які збираються зробити, читайте в авторській статті на сайті "Сьогодні" – " На скільки хочуть збільшити пенсії та зарплати українців: розбір програми Кабміну".

Нинішній Кабмін анонсував підвищення розміру прожиткового мінімуму до реальної величини. З 1 січня 2021 року прожитковий мінімум повинен складати не менше 40% медіанної зарплати в Україні за попередній рік, говориться в програмі.

Реклама

Медіанна зарплата – це середина шкали зарплат всіх працівників. Тобто, якщо середня зарплата розраховується шляхом знаходження середнього арифметичного між мінімальними і максимальними зарплатами, з урахуванням величезних зарплат топ-менеджерів, то медіанна враховує ще й те, скільки людей отримують ту чи іншу зарплату. Тому, зазвичай, медіанна зарплата виявляється ближчою до "середньостатистичної", ніж середня. І значно нижчою за середню. На відміну від західних країн, в Україні медіанну зарплату якщо і рахують, то публікують ці дані далеко не регулярно.


Так, повідомлялося, що станом на жовтень 2019 року медіанна зарплата у нас становила 7661 грн, тоді як середня – 10 727 грн. Це означає, що половина українських працівників отримували зарплату 7661 грн і нижчу.

Якщо врахувати, що зростання зарплат за 2020 рік очікується зовсім невелике, менше 5%, можна порахувати, яким може бути реальний прожитковий мінімум, за минулорічними даними. 40% від 7661 грн – це близько 3065 грн.

Реклама

Таким чи трохи вищим може виявитися "реальний прожитковий мінімум" до початку 2021 року. Такими ж повинні бути мінімальні солідарні пенсії і соціальна допомога, які "прив'язані" до прожиткового мінімуму. Хоча днями міністр соцполітики Марина Лазебна повідомила, що реальний прожитковий мінімум в країні становить близько 4,2 – 4,3 тис. грн.

Нагадаємо, взимку влада планувала прив'язати зарплати чиновників не до прожиткового мінімуму, а до мінімальної зарплати.

Новини "Сьогодні" раніше також розповідали про споживчий кошик і реальний прожитковий мінімум українських селян:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.7

Євро (€)

31.46

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти