Кадри вирішують все: що обіцяють Україні перестановки в "Газпромі"

2 квітня 2019, 15:46

Євгенія Давиденко

З попередником Бурмістрової "розпрощалися" через провал в Стокгольмі, вважає експерт

У російському "Газпромі" відбулися кадрові перестановки в складі правління. Зокрема, за питання зовнішньоекономічної діяльності, "ближнього зарубіжжя", а також за всі експортні напрямки "Газпрому" тепер відповідає Олена Бурмістрова.

Реклама

Чи можуть кадрові нововведення в російському газовому гіганті вплинути на взаємини компанії з Україною і "Нафтогазом", "Сегодня" розпитали у експертів.

Експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук припускає, що Олена Бурмістрова продовжить відому політику щодо України.

"Малоймовірно, що внутрішні зміни "Газпрому", приведуть до зміни загальної логіки компанії щодо України – будівництво обхідних газопроводів, зменшення залежності від газопроводу, що проходить через Україну", – розмірковує Корольчук.

А глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко передбачає, що до попереднього посадовця (Олександра Медведєва, який вийшов на пенсію в 63-віці) були претензії.

"Для керівника такого рангу це – найактивніший вік. Думаю, були претензії. Можливо, не той результат – особливо щодо судових моментів з Україною, також були провали щодо потоків – "Південний" не пішов, не все гаразд із "Північним потоком", щодо Китайського є багато питань , – вважає Дяченко.

За його словами, нові люди в "Газпром" "підбираються під реалізацію зовнішнього курсу РФ". І Бурмістрова продовжить вести ключову політику президента РФ Володимира Путіна щодо газових поставок в Україну.

"Будуть намагатися зберегти нашу ГТС як резервну з мінімальними обсягами прокачування. Але при зростанні напруги в військово-політичному плані, обхідні газопроводи створять можливості для інтервенції, оскільки не буде ризику залишити "Газпром" без транзитних можливостей", – сказав Дяченко.

Реклама

Він також зазначив, що в Європі монополій, подібних "Газпрому", немає. Відповідно, немає таких посад, призначення яких – питання політичне. За винятком транспортних операторів в транзитних країнах як Словаччина і Польща. Там приділяють увагу призначенням керівників, "оскільки ці люди ведуть переговори на найвищому рівні, в тому числі і з" Газпромом ".

Нагадаємо, в лютому стало відомо прозвільнення голів правління "Газпрому", які виступали свідками в Стокгольмському арбітражі проти України.

Як відомо, наступні слухання в Стокгольмському арбітражі з взаємними позовами українського "Нафтогазу" і російського "Газпрому" пройдуть у квітні – травні 2021 року. Йдеться про два позови: "Нафтогаз" вимагає стягнути з російської компанії 11,58 млрд доларів, а "Газпром" просить суд змінити або розірвати контракт на транзит газу через Україну, термін якого закінчується в 2019 році.

В Україні наполягають: транзит російського газу через територію України після 2019 року може здійснюватися "на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ". Коментар заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль про ситуацію навколо транзиту газу дивіться в сюжеті "Сегодня":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти