До зими прогнозують долар по 27 грн, газ для авто – по 12

24 вересня 2016 8:14

Олександр Панченко Олександр Панченко

Експерти не обіцяють катаклізмів, але все подорожчає, крім одягу і газу

Якпрогнозуютьексперти"Сегодня",всюосіньгривняпродовжитьповільнодевальвувати,інфляціявипередитьзростаннязарплат,аосновніпродуктихарчуванняподорожчають.Затеможутьподешевшатиодяг,взуттятаскрапленийгаздляавтомобілів.

Реклама

ДОЛАР. Після зниження в середині вересня середнього курсу готівкового долара з 26,7 до 25,9 грн/$ у продажу і з 26,4 до 25,5 грн/$ в покупці, вчора він знову виріс до 26,2 і 26,1 грн/$ відповідно. За словами старшого аналітика ІАЦ "Forex Club в Україні" Андрія Шевчишина, гривня ненадовго зміцнилася чисто через психологічний чинник – Україна нарешті отримала $ 1 млрд траншу від МВФ, і зникла невизначеність "дадуть – не дадуть", що штовхала курс вгору за рахунок покупки валюти народом, поки вона не подорожчала ще більше. "Але інші фактори, що тиснуть на гривню, залишилися. Перш за все це перевищення попиту з боку імпортерів і аграріїв (закуповують зерно, паливо, добрива) і "Нафтогазу" (якому потрібні сотні мільйонів доларів для закупівлі палива на зиму) над пропозицією валюти імпортерами, – каже Шевчишин. - Все це буде тримати курс до кінця року в межах 26-27,5 грн/$". З ним згоден і президент "Украналітцентру" Олександр Охріменко, але за умови, що Нацбанк буде і далі стабілізувати курс за рахунок інтервенцій валюти. "Також отримання траншу МВФ дозволило Кабміну розблокувати  випускціннихпаперівдержпозикина$1 млрдпідгарантії США, цезміцнитьгривнюідозволитьзакупитипаливонаотопсезон",-говоритьОхріменко.

ЦІНИ І ЗАРПЛАТИ.Експерти вважають, що уряду не вдасться виконати "побажання" МВФ про річну інфляцію не вище 15%, так як вже зараз вона за підсумками січня-серпня становить 15,4%. А дефляція восени навряд чи буде, адже подорожчає "комуналка". "Інфляція рік до року перевищить 20%", – говорить Охріменко. Внесок в інфляцію, крім "комуналки" (світло подорожчалоз вересня на 25%, за тепло з жовтня заплатимо майже вдвічі більше), внесуть насамперед м'ясо і молоко – ціни на них зростуть на 5-6% через подорожчання кормів і енергоносіїв . Тобто кіло свинини коштуватиме на 3-4 грн більше, літр молока – на 60-80 коп., Підрахував експерт. У нинішньому році цілком реально, на думку Шевчишина, утримати інфляцію навіть в межах 10% по відношенню до січня 2015 р.: "За 8 місяців ціни зросли лише на 4,5%, навіть з урахуванням підвищення тарифів, інфляція максимум подвоїться". Зарплати збільшаться не більше ніж на 9%, і то не у всіх, а лише у найбільш цінних працівників. Причина – бізнес зараз в занепаді, безробіття зростає. Тобто середній заробіток в цьому році може не досягти 6000 грн (за підсумками липня він дорівнює 5374 грн).

ПАЛИВО.Заступник директораНТЦ"Психея"ГеннадійРябцевговорить,щобензинідизпаливонедооціненіприблизнона1,5грн/л(А-95повиненбутивсередньому22,7грн/л).Алеякщогривнязалишитьсястабільною,цінитрейдери непіднімуть,щобне втратитивпродажах.Аосьскрапленийгаздляавтомобіліввжечерезмісяцьможекоштуватина1-1,5грн/лменше,ніжзараз,абонижче12грн/л,прогнозуєзаступник директораконсалтинговоїгрупи"А-95"АртемКуюн.Причини-сезоннезниженняпопитуінаповненняринкузарахунокранішезаконтрактованимитрейдерамиобсягівпалива.

В тренді
В Україні підвищили пенсії військовим – кому, коли і скільки почнуть виплачувати
Фото: колаж "Сьогодні"

Секонд наступає

Реклама

На думкуекспертів,падінняцінна10%ібільшеочікуєтьсявосенинаринкуодягуівзуття.Череззниженнярівняжиттязпочаткурокумайжевтричізрісриноксеконд-хенду."Попитбудетількинановинки,алеїхчастканаринкуневелика-3-5%",-оцінюєОлександрОхрименко.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти