Імпорт електроенергії погіршує надійність енергосистеми – "Укренерго"

22 листопада 2019, 18:40

В енергетичній компанії відзначили, що будь-який імпорт – це заміщення української продукції

Імпорт електроенергіїне дозволяє вирішити проблему балансування енергосистеми України, адже імпортні поставки можуть призводити до зменшення резервів теплової генерації, а імпорт в години профіциту (падіння споживання) погіршує надійність роботи енергосистеми.

Реклама

Про це заявив 21 листопада начальник відділу науково-проектного центру Національної енергетичної компанії (НЕК) "Укренерго" Борис Костюковський в ході обговорення проекту звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей, повідомляє ExPro.

"Будь-який імпорт – це заміщення нашої генерації. Очевидно, що заміщення теплової генерації, а це єдиний ресурс, крім гідроенергетики, для балансування енергосистеми, тобто, витісняючи теплову генерацію, ми витісняємо ті балансові можливості, яких у нас і так не вистачає", – сказав він, додавши, що рівний графік імпорту витісняє атомну генерацію.

Також Костюковський повідомив, що імпорт відбувається в ті години доби, коли спостерігається профіцит потужності в енергосистемах суміжних країн, тобто посеред дня і ночі, коли в Україні і так достатньо своїх потужностей, а не в період ранкового і вечірнього максимумів, коли має місце їх дефіцит.

"Зараз імпорт намагаються забезпечити тоді, коли в суміжних енергосистемах виникає профіцит потужності. А коли це виникає? Це, як правило, нічний і денний провал, а також сезонне зниження споживання в тих країнах, звідки ми можемо отримувати цей імпорт ... Імпорт в нічний період і в денний провал навантаження – це ще більше погіршує ситуацію з можливістю забезпечення балансової та операційної надійності енергосистеми" , – сказав представник "Укренерго".

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
Реклама

Читайте також – Імпорт електроенергії з РФ приносить золоті гори компанії Коломойського і російському "Інтер РАО" – Кучеренко

Костюковський, враховуючи вищесказане, підсумував, що покладатися на імпортні поставки електроенергії в питанні покриття дефіцитів під час зимових максимумів споживання не можна.

"Розраховувати на імпорт в зимовий період, з нашої точки зору, немає сенсу. Будувати на цьому стратегію, мабуть, не можна з точки зору енергетичної безпеки країни. Тим більше, що імпорт може бути, а може його і не бути. Тому ми повинні мати власні потужності для проходження зимових максимумів незалежно від можливості імпорту електроенергії", – підкреслив він.

Нагадаємо, імпортні поставки електроенергії з початку роботи нового ринку протягом липня-жовтня 2019 року досягли 1,538 млрд кВт∙год. Найбільшими постачальниками електроенергії в Україні виступили Білорусь (644,9 млн кВт∙г, або 42%) та Словаччина (573,9 млн кВт∙г, або 37%). Частка поставок з Угорщини становила 13% (191,4 млн кВт∙год), а з Росії – 8%, або 127,9 млн кВт∙год. Імпортні поставки росли кожен місяць, досягнувши максимуму в жовтні (601 млн кВт·год).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти