Гречана каша стане дорогим задоволенням: експерт пояснив причину

24 червня 2019, 13:07

Євгенія Давиденко

Ціну на гречку повністю регулює ринок, зазначив фахівець

Звична всім українцям гречана каша стане менш доступною. Ціна на гречку, посівні площі під якою аграрії скоротили в цьому році, виросте як мінімум на 25%. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

"Ми маємо два продукти харчування, які впродовж двох останніх років, незважаючи на інфляцію, постійно падають в ціні – цукор і гречка <...> Гречки було вирощено багато – ми отримали надпропозицію на ринку. І за останній рік ціна на гречку впала на 11%, при тому, що на хліб ціна виросла на 20%", – зазначив експерт.

Реклама

Виробництво гречки, продовжує фахівець, в цілому мало вигідне: з одного боку – вона досить "примхлива", з іншого боку – ринок невеликий, адже її вживають в основному слов'яни.

Читайте також: Ціни і зарплати: що зростає швидше в Україні

Тому виробники скоротили посівні площі під гречкою. А оскільки держава абстрагувалася від регулювання соціально значущих продуктів харчування, немає запобіжників від зростання цін на крупу, зазначив Пендзин.

"Ми сьогодні не маємо жодних державних механізмом регуляції цін на продукти харчування <...> У світі регулюють так: або державними інтервенціями – викуповують з ринку продукцію в разі надлишку, або шляхом держпідтримки виробників необхідних культур", – підкреслив економіст.

Крім того, на думку фахівця, Україні не завадив би європейський досвід підтримки аграріїв шляхом податкових змін, зокрема – зменшення ставки ПДВ.

Реклама

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 6527 про сільськогосподарську кооперацію, яким усуваються обмеження і пропонуються додаткові можливості для розвитку сільськогосподарських кооперативів.

Також прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що агропромисловий комплекс є рушійною силою української економіки, а також гарантом продовольчої безпеки світу:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти