Державі необхідно стимулювати видобуток нафти і газу, – Держгеонадра

18 серпня 2020, 17:15

Инна Бабур Инна Бабур

1 грн, вкладена у видобуток нафти і газу, залучає 3,5 грн в економіку України

Державна служба геології та надр позитивно ставиться до пропозицій запровадження податкових стимулів для газо- на нафтовидобувних компаній.

Реклама

Про це в інтерв’ю "Главкому" повідомив голова Держгеонадр Роман Опімах.

"Я ставлюся до таких пропозицій позитивно, це нормальне бажання підтримки з боку держави. Сектор нафти і газу – великий платник податків і суттєвий мультиплікатор: за підрахунками економістів, 1 грн, вкладена у видобуток нафти і газу, залучає 3,5 грн в економіку України. Адже в результаті освоєння родовищ у виробництві задіяна низка інших процесів", – зазначив Опімах.

За його словами, підтримка може здійснюватися без ризику скорочення надходжень до державного бюджету.

"До стимулів, які не матимуть негативного впливу на бюджет, належить і відновлення законсервованих свердловин, а також стимулювання видобутку нетрадиційного газу (газ ущільнених порід). Це нова технологія, де використовується абсолютно інший підхід розробки таких покладів. Тому важливо, щоб компанія мала фіскальну підтримку подібних проєктів", - додав Опімах.

Реклама

Він нагадав, що в 2018 році запровадження стимулюючих ставок ренти на нові свердловини дало суттєвих поштовх до зростання видобутку, зокрема в приватному секторі.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Якщо подивитися на динаміку видобутку, то видно, що приватний сектор продовжує зростати другий рік поспіль – це тому, що в 2018 році був закладений гарний базис. Тоді через зміни в законодавстві були запроваджені стимулюючі податки для буріння нових газових свердловин. Але який буде видобуток наступного року – важко сказати", - зазначив Опімах.

Щодо безпосереднього зниження ренти на видобуток з діючих свердловин, то для цього, за словами Опімаха, потрібно зважено оцінити негативний і позитивний ефекти від перегляду ставок.

Нагадаємо, голова Держгеонадр презентував пакет реформ із новими правилами для надрокористувачів. Зокрема реформа передбачає спрощення правил для "малого надрокористування", також введення розстрочки платежів за надання спецдозволів і вільний обіг спецдозволів.

Зміни в законодавство про надрокористування підтримав голова виконавчого комітету Ради реформ України Михайло Саакашвілі.

Реклама

Раніше депутати екологічного комітету парламенту схвалили діяльність Державної служби геології та надр у першому півріччі поточного року. Зокрема щодо запуску службою Єдиного вікна надрокористувача, що дало змогу вдвічі скоротити кількість повернень документів заявникам та налагодити ефективний діалог із суб'єктами ринку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти