Німеччина не зупинить "Північний потік – 2" заради України – експерт

4 грудня 2018, 10:13

Дмитро Дубенський

ФРН ставить свої інтереси вище українських і європейських, вважає економіст

Навітьзурахуваннямзовнішньополітичнихчинників,що граютьне на користьРосіївзв'язкузАзовськоюкризою,призупинитизапускросійськогогазопроводувобхідУкраїни"Північнийпотік-2"заразне вийде.Таку думкувкоментарісайту"Сегодня"висловивекономіст  Борис Кушнірук .

"Думаю, що, на жаль, не вийде цього зробити, зокрема, через інтереси великого німецького бізнесу і принцип "Німеччина – перш за все", який був проголошений ще за часів Гітлера. На жаль ця фраза є основою (нинішньої зовнішньої політики ФРН. – Авт.). Ми входимо в дуже непростій трагічний період, коли в умовах глобальної кризи і спадів націоналістичний контекст (коли кожен сам за себе, а все нехай гине навколо) є головним/основним напрямком і рушійною силою всіх процесів. Тому на жаль Німеччина, незважаючи на усвідомлення, що такі кроки можуть завдати шкоди не лише Україні, а й багатьом європейським країнам, все одно буде це робити (підтримувати проект "Північний потік – 2". – Авт.). Тут інтереси великого бізнесу полягають в тому, щоб заробляти на цьому. Причому робити це по всьому комплексу, починаючи від виробництва обладнання для газопроводу, і закінчуючи тим, що великі компанії будуть виконувати роль головного центру, через який буде йти газ далі в Європу", – пояснив він.

Реклама

КоментуючизапевненняканцлераНімеччини АнгелиМеркельпід часвізитувУкраїнувлистопадіпродеякіможливігарантії дляУкраїнищодо обсягів транзитуросійського газучерезукраїнськутериторіюпіслязапуску"Північногопотоку-2",експертпідкреслив,що"гарантіїу зовнішнійполітиці-найменшефективнийінструмент,наякийможнарозраховувати".

"Яквідомо,якщоміжнародніугодинічогоне варті,тоговоритипропублічнізаявиіусні домовленостіполітиківвзагалі неслід.Вонинічогоне варті.До цьоготребаставитисяусвідомленоізрозумінням.Така реальність",-додавекономіст.

ЯкнагадавКушнірук,під частакзваної"газовоївійни"УкраїнизРФв2008-2009рр.щетодібулоочевидним,щоРосіяробитькроки,сукупністьякихпов'язана нестількизбізнес-аспектом,"скількизтим,щобзробитиукраїнськусторонунецікавоюдляЗаходу".

"Щоб небулоніякихзв'язківУкраїниіз Заходомдляздійсненняподальшоївійськовоїагресії.Томусамевцьому контекстііслідрозглядатите,щоРФробилатоді,іщобудевідбуватисязараз.ТобтоПутінупотрібномаксимальнознятизалежністьвідпотокугазувЄвропучерезУкраїнудляможливостінападатинаукраїнськусторону,атодіЗахід,мовляв,можевисловлюватисвою"глибокустурбованість",-резюмувавекономіст.  

Нагадаємо,ранішепрем'єр-міністрУкраїниВолодимирГройсманзаявляв,що газопровід "Північний потік – 2" єгеополітичноюзброєюРосіївзамаскованійвійніпротиЄвропи.

Як повідомлялося, в ЄСхочутьприкрити"Північнийпотік – 2"іпереглянути співпрацюзРосією.Європарламентприйнявпроектдоповіді,вякійєвродепутатизакликаютьзупинитибудівництворосійськогогазопроводу,якийставитьпідзагрозуЄвропу.

Реклама

Також днями стало відомо, що США мають наміробговоритизЄвросоюзомзакриття"Північногопотоку – 2". ТакимчиномЗахідхочевідповістинаросійськуагресію.УпідсумкувДерждепіпорадилиєвропейськомукерівництвувідповістинакільказапитань.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти