"Газпром" отримав право оплачувати транзит за рахунок боргу "Нафтогазу"

17 жовтня 2014, 12:11

Держдума РФ прийняла відповідні поправки до російського законодавства

Держдума РФ підтримала поправку, яка дає "Газпрому" можливість оплачувати транзит газу через Україну за рахунок боргу "Нафтогазу".

Поправка допускає проведення заліку зустрічних вимог за зобов'язаннями, що випливають із укладених між резидентами-експортерами природного газу в газоподібному стані і нерезидентами договорів, які передбачають купівлю-продаж газу, та договорів про надання нерезидентами послуг з його транзиту через території іноземних держав. При цьому резиденти будуть мати право не зараховувати на свої банківські рахунки в уповноважених банках іноземну валюту або валюту РФ при проведенні такого заліку.

Відповідні норми вносяться в закон "Про валютне регулювання та валютний контроль". Спочатку з такою ініціативою виступав "Газпром".

Поправка дозволяє оплачувати транзит без обов'язкового зарахування виручки від продажу газу Україні на рахунок "Газпрому" в уповноваженому банку. Це, в свою чергу, дозволяє "Газпрому" уникнути можливих санкцій за невиконання вимог законодавства про обов'язкове перерахування виручки за проданий газ на його рахунок у банку в разі, коли газ поставлений, але не оплачений.

Зараз при здійсненні зовнішньоторговельної діяльності резиденти зобов'язані, за винятком окремих випадків, забезпечити отримання від нерезидентів на свої банківські рахунки в уповноважених банках іноземної валюти або валюти РФ, належної відповідно до умов укладених договорів. За невиконання у встановлений термін цього обов'язку передбачена адміністративна відповідальність. Штраф для посадових осіб та юридичних осіб встановлено в розмірі 1/150 ставки рефінансування ЦБ РФ від суми грошових коштів, зарахованих на рахунки в уповноважених банках з порушенням терміну, за кожен день прострочення і (або) в розмірі від 3/4 до одного розміру суми грошових коштів, що не зарахованих на рахунки в уповноважених банках.

Реклама

.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти