"Газпром" не може заборонити реверс газу в Україну

3 жовтня 2014, 09:52

Глава російського монополіста визнав, що фізичний реверс є законним

Україна закуповує газ в Європі, але при цьому недобирає по контракту "бери або плати" з російським ВАТ "Газпром". Така заява міститься у відповіді "Газпрому" на запит першого заступника голови думського комітету з промисловості РФ Володимира Гутенева.

Реклама

"За наявною інформацією з відкритих джерел, в 2012-2014 роках сумарний обсяг імпорту газу Україною з територій зазначених країн (Польща, Угорщина, Словаччина – Ред.) склав 3,8 млрд. куб. м, з яких 1,7 млрд. куб. м – в 2014 році, при цьому НАК "Нафтогаз України" не виконує умови з відбору газу в рамках чинного контракту купівлі-продажу газу з ВАТ "Газпром", – зазначили в "Газпромі".

На початку вересня в листі керівництву "Газпрому" депутат Гутенєв попросив надати наявну в даний час інформацію про реверс газових поставок країнами ЄС на територію України та їх відповідності положенням договорів, укладених ВАТ "Газпром" з країнами Євросоюзу. У відповіді, підписаній заступником голови правління ВАТ "Газпром" Олександром Медведєвим, підтверджується, що, починаючи з 2012 року, українська сторона проводить активну роботу з європейськими компаніями щодо диверсифікації поставок газу в Україну. "Для забезпечення реверсних поставок газу в Україну, українська сторона і газотранспортні компанії Польщі, Угорщини та Словаччини справили реконструкцію своїх газотранспортних систем, що дозволила виробляти фізичне переміщення газу через кордон і його облік", – зазначається у відповіді "Газпрому".

Представник компанії підкреслив, що перешкоджати процесу організації таких реверсних поставок газу ВАТ "Газпром" не може, оскільки необхідна для реверсу газу інфраструктура споруджується поза узгоджених в контрактах на постачання і транспортування газовимірювапьних станцій і формально не порушує умов контрактів між компаніями групи "Газпром" з європейськими покупцями.

В тренді
Долар припинив дорожчати, а євро рветься вгору: офіційний курс

"Разом з тим є всі підстави стверджувати, що в Україні поставляється російський природний газ, призначений не українським, а європейським споживачам, як правило, за схемою так званого віртуального реверсу, але з демонстрацією переміщення газу через кордон України-ЄС. Правомірність такої схеми виглядає сумнівно", – заявив Медведєв.

Реклама

Депутат Гутенєв, в свою чергу, повідомив, що розробляє законопроект, що забороняє російським експортерам нафтогазової продукції поставляти її країнам-боржникам і державам, що здійснюють "віртуальний" реекспорт країнам-боржникам. На його думку, це сприятиме відновленню справедливого торгового обміну при поставці енергоносіїв.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти