Газ спотикання: Україна хоче домовитися про нову ціну, а РФ – погрожує "перекрити вентиль"

11 червня 2014, 18:56

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

"Газпром" не буде сьогодні вводити режим передоплати з постачання газу для України. Тепер "крайній термін" – 16 червня

Газові переговори,якіпредставникиУкраїниіРосііведутьвБрюсселіза посередництва ЄС,покизайшлиу глухий кут- сторонипродовжують стоятина своєму.

Українавимагає повернутистару цінунагазнарівні268,5доларів за тис.куб.м., атакожепереглянути умовигазовогодоговору,інакше -готовапіти вСтокгольмськийсуд.

Москва погрожує
вже 16 червня  "перекритивентиль" Українуза несплату, алезгоднанадати знижкуврозмірі100доларів.З урахуваннямнеїкінцева цінанагазскладе384,86долза тис.куб.м. ПрицьомуРосіявідмовляєтьсязмінювати умовиконтракту,анатомість пропонуєзнайти іншіюридичніспособизафіксуватизнижку,наприклад,оформити рішенняурядупро скасуванняекспортних мит.

Реклама

"Час Ч"

Російська сторона наполягає на тому,щобУкраїнадо 9.00понеділка, 16 червня,оплатилачастину боргуза газ.ГлаваМіненергоРосііОлександрНовакпояснив,що "НафтогазУкраїни"повиненпогасити $1,45 млрдза газ,поставлений у листопаді-грудні2013 року,атакожечастково оплатитипоставкиза квітень-травень2014 року врозмірі $500млн.

Прицьому
Росія запропонувалаУкраїніперерахувати боргза квітень-травень.З урахуваннямзнижкивінскладе2,353 млрддоларів замість 3 млрд.

"Графік погашеннязаборгованостей,накопиченихза квітеньі травень,пропонується впакетну угодуперерахувати у відповідностіз нашою пропозицієющодо ціни нагаз з урахуваннямзнижки.Заборгованістьза квітень-травень -цяцифраскладе2,353 млрд доларів",- сказавНовак.

Читайте також: РФ готовапродовжити переговорищодо газупісля оплатиборгу – Новак

Спірна ціна

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Глава Міненерго України Юрій Продан заявив,що Київ невлаштовує пропонованаРосієюзнижка нагаз,і натякнувна"більшвигідні пропозиції".

Реклама

"Мимаємобагато пропозицій,до речі,це пропозиціїпореверсивнимпоставкам,якінижче(385долза тис.куб.М)",- заявив міністренергетикита вугільноїпромисловостіУкраїниЮрійПродан."Аякщо врахуватиобсяг транзиту черезУкраїнуіза європейськимикраїнам узворотному напрямку,то цінадляоплати газувід "Газпрому" може бутинижчою, ніж та,яку нам пропонуютьєвропейські постачальникигазу ",- додаввін.

ЗапропонованийМосквоюмеханізм встановленняціниПроданназвав"політичним".Крімтого,він заявив
що є тількиодин механізмвирішення питаннящодо газу- зверненнядо Стокгольмського суду. "Російская сторона не хоче сприймати інші механізми формування ціни, крім варіанту знижки на експортні мита, яка оформляється постановою Російского уряду. Залишається єдиний механізм врегулювання ситуації – отримання відповіді в Арбітражному суді в Стокгольмі", – сказав Продан.

В якості тимчасового рішення до завершення Стокгольмського арбітражу Україна запропонувала встановити проміжну ціну на газ – середню між 268 і 385 дол за тис. кубометрів. "Потім, природно, доведеться доплатити якусь суму до цієї запропонованою ціною, і Єврокомісія пропонувала схоже рішення, але Російская сторона не готова піти на поступки", – заявив Юрій Продан.

Тим часом
Володимир Путін вважає,що Київ,вимагаючи зниженняцінинагазв обміннаоплатупоставок,свідомозаводитьситуацію в глухий кут. Російскій президент підкреслив, що умови, запропоновані новим українським властям, ті ж, що мало уряд Віктора Януковича: знижка в 100 доларів з кінцевою ціною 385 доларів за тисячу кубів.

"Вважаємо, що наші пропозиції більш ніж партнерські, спрямовані на те, щоб підтримати українську економіку в достатньо складний для неї час, допомогти. Але, якщо наші пропозиції будуть відкинуті, значить, ми перейдемо в абсолютно іншу стадію, це не наш вибір. Ми цього не хочемо. Якщо так, то будемо жити в іншому вимірі. Дмитро Анатолійович (Медведєв), я просив би вас мати це на увазі, і так, як ми домовлялися, вибудувати подальшу роботу ", – заявив президент
Росії.

Читайте також: Путін: Якщо Київ відкинепропозиціїпо газу,відносинизміняться

Єврокомісіявсе жрозраховує досягтипрогресуз газової проблеми. Член ЄК з питань енергетикиГюнтерЕттінгервсерйозстурбованийситуацією, що склалася. За його словами, "внаступні48годинУкраїна,Росіяі Європейська комісіяповинні досягтикомпромісущодо ціни,строківта обсягів постачаннягазувУкраїну".

"У насзалишилосячотири дні.Язапропонуваввикористовувати кожендень дляпереговорів",- зазначив
Еттінгер.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти