Фонд держмайна оголосив конкурс на приватизацію "Центренерго"

29 жовтня 2018 12:13

Торги призначені на 13 грудня, але конкурс відбудеться тільки якщо в ньому візьмуть участь не менше двох покупців

Фонд державного майна (ФДМ) оприлюднив повідомлення про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій ПАТ "Центренерго". Відповідне оголошення опубліковане в газеті "Відомості приватизації" у понеділок, 29 жовтня.

Реклама

"Рівно через 45 днів пройде конкурс з продажу, і перше в цьому році підприємство великої приватизації отримає нового власника", – зазначив голова Фонду Віталій Трубаров.

Продаж пакета акцій "Центренерго" призначена на 11:00 13 грудня 2018 року. При цьому конкурс відбудеться лише в разі прийняття в ньому участі не менше двох потенційних покупців.

Стартова ціна "Центренерго" за рішенням Кабміну становить 5,9 млрд гривень. Раніше радник з приватизації ПАТ "Центренерго" Ernst & Young z Corporate Finance sp.k (польський підрозділ EY) пропонував встановити стартову ціну 78,3% акцій "Центренерго" компанії на рівні 225,479 млн доларів - це і є 5,984 млрд грн.

Держава надає гарантію компенсувати потенційному інвестору збитки, які генкомпанія потенційно може зазнати до дати переходу пакета у власність нового власника. Йдеться про будь-які рішеннях судів, що набрали чинності після дати переходу права власності на пакет акцій або відповідного донарахування податків, зборів або штрафів.

В тренді
Вже не на "дні". Долар і євро в Україні повернулися до зростання – курс валют НБУ
Долар і євро знову дорожчають
Реклама

Покупець акцій "Центренерго" зобов'язаний забезпечити сплату до державного бюджету дивідендів у розмірі 30% прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності в 2018 році.

Також серед умов, які має забезпечити покупець:

  • охорона електростанцій ПАТ (Вуглегірської ТЕС, Зміївської ТЕС, Трипільської ТЕС);
  • недопущення утворення простроченої заборгованості ПАТ по виплаті заробітної плати його працівникам;
  • збереження встановленої потужності кожної теплоелектростанції ПАТ;
  • здійснення заходів щодо можливості роботи ПАТ в енергосистемі Континентальної Європи ENTSO-E;
  • наявність гарантованих запасів вугілля на складах теплоелектростанцій і резервного палива (мазуту) для забезпечення операційної безпеки поставок в об'єднаній енергетичній системі України.

Після продажу компанії ФДМ зобов'язаний щоквартально інформувати уряд про виконання покупцем умов договору.

Як повідомлялося, Фонд держмайна сподівається завершити продаж "Центренерго" до кінця 2018 рок. Керівник ФДМ пояснив, що терміни оплати залежать від того, хто буде переможцем і як швидко вдасться оформити з ним стосунки, бо у покупця є місяць на оплату.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти