Європарламент запропонував скасувати роумінг з Україною

12 вересня 2017, 09:22

ЄП підготував ряд рекомендацій до листопадового саміту "Східного партнерства"

УЄвропейськомупарламенті(ЄП)запропонувалискасуватиплатузароумінгв мобільному зв'язкуміжЄвропейськимсоюзоміУкраїною,МолдовоюіГрузією,створититрастовийфонддляінвестиційвУкраїнуі,можливо,ввестиновісанкціївідносноРосії.Цізаходимістятьсявпроекті доповідізрекомендаціямиЄвропарламентуіншимєвропейськимінститутамнапередоднілистопадовогосамітупрограмиЄС"Східнепартнерство",передає "Радіо Свобода".

Реклама

Європарламент пропонує для трьох країн-учасниць програми подати привабливу модель "Східного партнерства-плюс", яка передбачала б, крім згаданого, також введення для односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв'язку високої потужності.

Така модель "плюс" може бути запропонована і трьом іншим учасницям "Східного партнерства", Вірменії, Білорусі і Азербайджану, "коли вони будуть готові для таких розширених можливостей", йдеться в документі.

Проект, який повинні для початку розглянути на засіданні комітету у закордонних справах Європарламенту в четвер, 14 вересня, пропонує, щоб Європейська комісія разом з Європейським інвестиційним банком розробила план створення "нового Європейського інвестиційного плану для України та інших країн-учасниць "Східного партнерства", які досягли найбільшого прогресу в реформах".

Новий трастовий фонд для України, як йдеться в документі, повинен зосередитися на приватних і державних інвестиціях, зокрема в соціальну і економічну інфраструктуру, а також на тих, які мають на меті посилити здатність України освоювати інвестиції.

У документі також, серед іншого, наголошено на підтримці відновленню повного суверенітету України в Криму, Грузії в Абхазії і Південній Осетії і Молдови в Придністров'ї.

Крім того, проект пропонує чітко підтримати європейські прагнення країн-партнерів, згадавши про чинне в ЄС положення про те, що "будь-яка європейська країна може звернутися з проханням про отримання членства в Європейському союзі, якщо вона відповідає "копенгагенським критеріям" і демократичним принципам і дотримується основних свобод і прав людини і меншин, а також верховенства права".

Цей проект до його розгляду у повному складі Європарламенту в листопаді ще може зазнати змін
.

ЗаразвкраїнахЄвросоюзупрацюютьнадтекстомтакзваної"Брюссельськоїдекларації",якаповиннабутисхваленаучасникамисаміту"Східногопартнерства"вБрюсселівлистопаді.Головнісуперечки точаться навколотого,чи маєвдеклараціїбутипропозиціяпро"визнанняєвропейськихпрагнень"України,МолдовиіГрузії.Така пропозиціявжебулов"Ризькійдекларації"попередньогосаміту"Східногопартнерства"2015 року,алезараз,за повідомленнямидипломатівЄС,протицієїфразивиступають Німеччина і Нідерланди.

В тренді
Долар і євро знову подорожчали: офіційний курс

Нагадаємо, за даними профільної Нацкомісії, Україна може відмінити плату за мобільний роумінг країнами Євросоюзу в 2019-2020 роках. Раніше про безкоштовний для українців роумінг в Євросоюзі говорив також президент України Петро Порошенко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти