Рудимент або зміна курсу: експерти пояснили вихід України з ще однієї важливої угоди по СНД

31 січня 2019, 06:00

Людмила Грубник

За словами фахівців, Україна і Росія пов'язані торгівлею

Скасування дії угоди "Про загальні умови поставок товарів між організаціями держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав" ніяк не вплине на економічні відносини України з Росією.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів економічний експерт Тарас Загородній.

За його словами, дві держави сьогодні не можуть припинити торгівлю.

"Цей документ – це рудимент, який ніяк не позначиться на торгівлі з Росією, тому що у нас діє зона вільної торгівлі. Там є багато винятків, але вона залишається. Припинити торгівлю з РФ ми не зможемо, ми по багатьох напрямках пов'язані. А це просто поступово скасовуються ті документи, які мають відношення до РФ", – вважає Загородній.

Такої ж думки дотримується і економічний експерт Борис Кушнірук. За його словами, скасуванням дії угоди Україна ще раз підтверджує припинення всіх операцій з країнами колишнього Радянського Союзу.

"Я не очікую суттєвих змін, принципово це ніяк не вплине на торгівлю з Росією. Це пов'язано з тим, що ми імпортуємо з Росії сировину, а також нафту, нафтопродукти, хімдобрива. Ми будемо змушені закуповувати це. Також Росія змушена закуповувати у нас деяку продукцію. Але зараз ми повністю переорієнтуємо свою торгівлю на країни Європи та інші країни світу. Ми змінили курс і робимо все по припиненню всіх угод в межах країн колишнього Радянського Союзу", – говорить Кушнірук.

Нагадаємо, тиждень тому Україна вийшла також з угод "Про міждержавний обмін економічною інформацією", підписаних 26 червня 1992 року, "Про обмін інформацією в сфері зовнішньоекономічної діяльності (24 вересня 1993 року)" Про співпрацю в сфері зовнішньоекономічної діяльності (15 травня 1992 року). Перед цим Київ припинив дію угоди в рамках Співдружності про розвиток виставково-ярмаркової діяльності в СНД, вважаючи, що цей документ застарів і не відповідає стану торгово-економічних відносин між країнами.

Реклама

Україна має ряд зобов'язань у сфері міжнародної торгівлі, зокрема як учасниця Всесвітньої організації торгівлі та в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, окремі норми якої є несумісними з зобов'язаннями в рамках СНД.

У травні минулого року президент України Петро Порошенко заявляв, що Київ перегляне всі підписані в рамках СНД міжнародні документи. Пізніше представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження для Києва вигідних угод про співпрацю із Співдружністю.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти