Експерти розповіли, чому Україна не відмовлятиметься від торгівлі з Росією

3 липня 2018, 07:40

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

За січень-квітень 2018 року року Україна імпортувала з Росії товарів на суму понад 2,56 млрд доларів

Згідно з останніми даними Державної служби статистики, імпорт товарів з Росії в Україну за період з січня по квітень цього року зріс на 31% в порівнянні з аналогічним періодом в 2017 р.

Реклама

Російська агресія на сході України триває вже чотири роки, але, незважаючи на це, Росія все одно залишається головним торговельним партнером України, тому що може запропонувати те, чого не можуть інші країни – низькі ціни і торовані схеми. Експерти скептично відгукуються про те, чи зможе Україна в майбутньому зменшити товарообіг з Росією

"Український бізнес так і не знаходить можливості перебудувати себе і перебудуватися на нові, конкурентні ринки. І набагато простіше вести бізнес в звичному режимі, зі звичними партнерами, особливо не турбуючись про конкуренцію, турбуючись тільки про цінові параметри, які досить легко можна відпрацювати в тіньових схемах. Тіньові схеми протягом десятиліть відпрацьовувалися на території колишнього Радянського Союзу. Тому, я думаю, що такий фактор має основне значення", – говорить Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру Разумкова.

На думку експерта, така ситуація буде зберігатися.

"Я не можу сказати, що тут є спеціальний злий умисел, але, мені здається, через чотири роки війни можна було налагодити і виробництво, і інші торгові шляхи.

Швидше за все, це триватиме, але завжди потрібно робити поправку на те, що обсяги торгівлі одночасово різко знизилися, і якщо зараз обсяги торгівлі Україна-Росія зростають, то частково це відновлюються деякі зв'язки, які були благополучно забуті або не працювали" , – зазначив Василь Юрчишин.

А ось Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постановників торгових мереж, пояснює, що Росія пропонує для України дуже привабливі ціни, які не дозволяють відмовитися від імпорту. Тому в фінансовому плані така ситуація цілком виправдана. Однак, як зазначає експерт, ми завжди можемо знайти інші ринки, тому що умови диктує покупець.

"Що добре з імпортом: на відміну від експорту, імпорт ти завжди можеш замінити. Коли ти продавець, ти завжди тримаєшся за покупця. В даному випадку, покупці ми. Тому ми завжди можемо замінити одне на інше. Головне, щоб нам було за що купувати", – підсумував Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Україна продовжує нарощувати експорт послуг. 

Реклама

Більш докладно про те, що Україна імпортує з Росії читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Торгівля з Росією: що Україна купує і від чого поки не може відмовитися.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти